Tajemné světlo nad Moskvou. Lidé se báli UFO

Michal Štůsek Michal Štůsek
12. 10. 2009 11:30
Moskva - Minulé úterý se nad Moskvou znenadání objevil tajemný objekt, který vyděsil řadu lidí.
Obraz jak ze Dne nezávislosti
Obraz jak ze Dne nezávislosti | Foto: www.youtube.com

Na obloze se vznášel obří světelný kruh, který rozhodně nepřipomínal žádný přírodní úkaz, ale spíš létající loď z říše sci-fi.

Scéna, která na první pohled vypadá jako vystřižená z filmu Den nezávislosti, má nakonec mnohem racionálnější vysvětlení.

Mluvčí moskevské meteorologické služby brtiskému deníku Daily Mail záhadu jednoduše rozluštil. Vizuálně jedinečný jev je totiž pouhou hříčkou souhry klimatických vlivů.

"V posledních dnech se nad Moskvou přehnalo několik front, proniká k nám také arktický vítr a v daný moment svítilo ze západu slunce," vysvětlil hlavní příčiny vzniku tohoto optického unikátu.

Příležitosti poukázat na znečišťování ovzduší se okamžitě chopili ochránci životního prostředí, kteří tajemný mrak nad Moskvou vysvětlují jako následek velké produkce emisí.

Podle mluvčího je však tato teorie nesmyslná. "V dané době foukal silný vítr, proto není možné, aby zplodiny vytvořily takovýto útvar."

Z mimozemsky vypadajícího objektu se tak nakonec vyklubal meteorologický unikát.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy