Švýcarská prezidentka uspořádá oslavu pro všechny narozené ve stejný den jako ona

ČTK ČTK
21. 2. 2020 13:31
Švýcarská prezidentka Simonetta Sommarugaová pozvala na oslavu svých 60. narozenin všechny spoluobčany narozené ve stejný den jako ona, tedy 14. května 1960. Podle statistik by takových lidí mohlo být téměř 300.
Simonetta Sommarugaová oslaví šedesátiny se spoluobčany
Simonetta Sommarugaová oslaví šedesátiny se spoluobčany | Foto: ČTK

Hlava švýcarského státu ve čtvrtek oznámila, že své příští narozeniny oslaví ve společnosti Švýcarů. "Těším se na vaše zapsání na mou narozeninovou oslavu," napsala na Twitteru ve třech úředních jazycích.

Švýcaři, kterých se to týká, byly požádáni o vyplnění formuláře a přiložení kopie pasové fotografie. Úřady upřesnily, že oslava se bude konat poblíž hlavního města Bernu a že počet účastníků bude omezen.

Podle švýcarského statistického úřadu se v alpské zemi v květnu 1960 narodilo 8492 lidí.

Socialistka Sommarugaová si zakládá na blízkosti ke spoluobčanům. Svou do značné míry symbolickou funkci, v níž se každoročně střídají členové sedmičlenné vlády, zastává od ledna. Novoroční poselství ke Švýcarům pronesla z pekárny v sousedství.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy