Foto: Světelné meče u pasu a rytmický pochod vojáků Impéria. Prahou prošel průvod fanoušků Star Wars

Foto: Světelné meče u pasu a rytmický pochod vojáků Impéria. Prahou prošel průvod fanoušků Star Wars
Poslední úpravy výzbroje a Star Wars den může začít.
I když jsou někteří galaktičtí padouši vyzbrojeni světelnými meči, o pořádek je postaráno - na vše dohlíží svatý Václav.
Ještě svolat posily. Jaké tarify asi platí ve vesmíru?! Radši nevědět, abychom se tam kvůli výhodnějším cenám nemuseli odstěhovat.
Nejlepším úlovkem fanoušků je fotka na památku.
Foto: Matej Slávik
6. 5. 2017 15:59
Centrem Prahy v sobotu prošli fanoušci v kostýmech z filmové ságy Star Wars. Průvod směřoval z Václavského náměstí na Staroměstské náměstí a akce se konala na počest českého dne Star Wars. Program dne nabízí různé workshopy a přednášky o světě popkulturního symbolu. Přichystána byla i řada soutěží.
 

Právě se děje

před 55 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy