reklama
 
 

Studenti vybrali peníze pro uklízeče a jeho manželku, aby mohli jet navštívit rodinu na Jamajce

28. 6. 2018 16:05
Studenti Bristolské univerzity vybrali více než 44 tisíc korun pro jamajského uklízeče, aby mohl jet se svou manželkou navštívit rodinu. Herman Gordon pracuje na univerzitě dvanáct let a mezi studenty je znám pro svou dobrou náladu a milé vystupování.

Herman Gordon pracuje dvanáct let na Bristolské univerzitě jako uklízeč. Mezi studenty je známý pro svoje milé a pozitivní vystupování. Studenti se mu tak rozhodli odvděčit a vybrali mezi sebou peníze na to, aby mohl Gordon odjet i s manželkou na týden na Jamajku a navštívit rodinu.

Na stránce JustGiving, kde projekt podpořilo celkem 230 lidí, je popisován jako "ztělesnění radosti", píše britská BBC.

Studenti nakonec vybrali 1500 liber (více než 44 tisíc korun) a peníze mu poslali se vzkazem, že mu děkují za pozitivní energii předávanou během let. "Rozzářil jste nám spoustu dní a chceme, abyste věděl, že vás máme rádi a oceňujeme vás," dodali studenti.

We did it! All of you amazing people managed to help a group raise £1500 so that Herman and his wife can travel to Jamaica this summer. The creators of the Gofundme page said: "We would like to thank everyone who contributed to this incredible gift. It is truly amazing what we can achieve when we come together. It is thanks to your generosity that we’ve been able to raise about £1,500 - meaning both Herman and his wife will be able to visit Jamaica for the first time in 4 years!" We are so proud that our page managed to help this and we hope Herman has an amazing time. #WeAreBristruths

Zveřejnil(a) Bristruths dne 26. June 2018

"Vím, že tihle studenti pilně studují, a nechcete kolem nich šířit negativní energii. Říkají mi pěkné věci, já říkám pěkné věci jim a všem jim žehnám," uvedl pro BBC Gordon.

Nejzábavnější a nejmilejší uklízeč

Celý nápad s darem pro uklízeče začal 19. května studentským přiznáním na univerzitní facebookové skupině, ve kterém anonymní student napsal, že jamajský uklízeč je nejzábavnější muž, kterého kdy potkal.

O den později dvacetiletý student medicíny Hadi Al-Zubaidi napsal, že pro něj založil crowdfundingovou sbírku. A o pět dní později se vybrala celá zamýšlená částka - tisíc liber.

Sám student byl údajně překvapený, že uklízeč pocházející z Jamajky je tak slavný. Al-Zubaidi si s Gordonem častokrát povídal a rozhodl se, že si zaslouží více než jen pár slov. "Celou dobu je na všechny milý, je načase, abychom na něj byli milí i my," nechal se slyšet student.

Uklízeč o tom, že by někam chtěl jet, nikdy nemluvil, peníze přišly z čista jasna. A když je dostal darem, radostí se rozplakal. "Když vidíte něco takového, víte, že vás má někdo rád," řekl Gordon ve videu, které student natočil.

autor: Magazín | 28. 6. 2018 16:05

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama