Studenti vybrali peníze pro uklízeče a jeho manželku, aby mohli jet navštívit rodinu na Jamajce

Magazín Magazín
28. 6. 2018 16:05
Studenti Bristolské univerzity vybrali více než 44 tisíc korun pro jamajského uklízeče, aby mohl jet se svou manželkou navštívit rodinu. Herman Gordon pracuje na univerzitě dvanáct let a mezi studenty je znám pro svou dobrou náladu a milé vystupování.
Herman Gordon uklízí na Bristolské univerzitě již dvanáct let.
Herman Gordon uklízí na Bristolské univerzitě již dvanáct let. | Foto: Profimedia.cz

Herman Gordon pracuje dvanáct let na Bristolské univerzitě jako uklízeč. Mezi studenty je známý pro svoje milé a pozitivní vystupování. Studenti se mu tak rozhodli odvděčit a vybrali mezi sebou peníze na to, aby mohl Gordon odjet i s manželkou na týden na Jamajku a navštívit rodinu.

Na stránce JustGiving, kde projekt podpořilo celkem 230 lidí, je popisován jako "ztělesnění radosti", píše britská BBC.

Studenti nakonec vybrali 1500 liber (více než 44 tisíc korun) a peníze mu poslali se vzkazem, že mu děkují za pozitivní energii předávanou během let. "Rozzářil jste nám spoustu dní a chceme, abyste věděl, že vás máme rádi a oceňujeme vás," dodali studenti.

"Vím, že tihle studenti pilně studují, a nechcete kolem nich šířit negativní energii. Říkají mi pěkné věci, já říkám pěkné věci jim a všem jim žehnám," uvedl pro BBC Gordon.

Nejzábavnější a nejmilejší uklízeč

Celý nápad s darem pro uklízeče začal 19. května studentským přiznáním na univerzitní facebookové skupině, ve kterém anonymní student napsal, že jamajský uklízeč je nejzábavnější muž, kterého kdy potkal.

O den později dvacetiletý student medicíny Hadi Al-Zubaidi napsal, že pro něj založil crowdfundingovou sbírku. A o pět dní později se vybrala celá zamýšlená částka - tisíc liber.

Sám student byl údajně překvapený, že uklízeč pocházející z Jamajky je tak slavný. Al-Zubaidi si s Gordonem častokrát povídal a rozhodl se, že si zaslouží více než jen pár slov. "Celou dobu je na všechny milý, je načase, abychom na něj byli milí i my," nechal se slyšet student.

Uklízeč o tom, že by někam chtěl jet, nikdy nemluvil, peníze přišly z čista jasna. A když je dostal darem, radostí se rozplakal. "Když vidíte něco takového, víte, že vás má někdo rád," řekl Gordon ve videu, které student natočil.

 

Právě se děje

Další zprávy