StarDance: Horečka sobotní noci pokračuje

StarDance: Horečka sobotní noci pokračuje
Jitka Hosprová a Lukáš Bartuněk.
Jitka Šorfová a Imrich Bugár .
Michal Kurtiš a Anna Polívková .
Šárka Kašpárková a Jan Tománek.
Foto: ČT
18. 9. 2013 10:00

Praha - Česká televize v listopadu zahájí už šestou řadu soutěže StarDance. Tanečním zápolením osobností a profesionálů bude tradičně provázet moderátorská dvojice Marek Eben a Tereza Kostková.

O hlasy diváků a kladné hodnocení čtyřčlenné poroty budou bojovat například Ondřej Brzobohatý s Evou Krejčířovou, modelka a Miss World Taťána Kuchařová s Janem Onderem nebo herec Pavel Řezníček s Lucií Hunčárovou. V porotě letos zasednou Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Jan Révai a nově i Radek Balaš.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy