StarDance: Horečka sobotní noci pokračuje

StarDance: Horečka sobotní noci pokračuje
Jitka Hosprová a Lukáš Bartuněk.
Jitka Šorfová a Imrich Bugár .
Michal Kurtiš a Anna Polívková .
Šárka Kašpárková a Jan Tománek.
Foto: ČT
18. 9. 2013 10:00

Praha - Česká televize v listopadu zahájí už šestou řadu soutěže StarDance. Tanečním zápolením osobností a profesionálů bude tradičně provázet moderátorská dvojice Marek Eben a Tereza Kostková.

O hlasy diváků a kladné hodnocení čtyřčlenné poroty budou bojovat například Ondřej Brzobohatý s Evou Krejčířovou, modelka a Miss World Taťána Kuchařová s Janem Onderem nebo herec Pavel Řezníček s Lucií Hunčárovou. V porotě letos zasednou Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Jan Révai a nově i Radek Balaš.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy