Starbucks udělá z kojení v kavárně přednost. Zaměstnanci pomůžou matkám i s přebalováním

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
4. 3. 2016 23:45
Kavárenský řetězec Starbucks se chce otevřít rodinám s malými dětmi. Ve Velké Británii proškoluje baristy, aby dokázali lépe vyhovět potřebám matek s dětmi, které se kvůli kojení dostávají do konfliktu s ostatními návštěvníky kavárny. V České republice Starbucks podobné změny zatím nechystá.
Foto: dailycloudt / photo on flickr

Britské pobočky Starbucks se připojily ke kampani prosazující práva matek s dětmi. Chtějí se stát vítaným místem pro ženy, které během návštěvy kavárny potřebují nakrmit své dítě.

Proškolený zaměstnanec pochopí potřeby svých zákazníků a bez jakéhokoli soudu jim vyjde vstříc. Pomůže s přebalováním, krmením lžičkou nebo kojenímInformoval o tom server The Guardian

České pobočky Starbucks se do kampaně nezapojily.

Změna se dotkne 800 prodejen po celé Velké Británii, které nyní lákají rodiny na přátelštější přístup. "Víme od našich zákazníků, že mnozí bojují s nechtěnou pozorností a komentáři kvůli krmení, ať už z prsu, lahve, nebo vysoké židle, když jsou venku se svým miminkem nebo dítětem," uvádí důvody proškolení zaměstnanců Starbucks Sarah McMullenová, vedoucí projektu.

Viceprezident Starbucks pro Evropu, Střední východ a Afriku Rhys Iley věří, že rodiče jejich snahu ocení a budou aktivně obsluhu kontaktovat se svými potřebami.

Česko se ke kampani nepřipojí

České kavárny Starbucks se zatím k podobným krokům nechystají, spoléhají na dostatečnou sociální vybavenost svých zaměstnanců a k takovéto změně nevidí důvod.

"Snažíme se poskytovat našim zákazníkům, partnerům a jejich rodinám skvělou zkušenost tím, že se ke každému jednotlivci chováme s důstojností a respektem, které si zaslouží," říká mluvčí Kateřina Kubíčková.

"Naši zaměstnanci mají veškeré znalosti nutné k tomu, aby zákazníkům pomohli správně se rozhodnout," dodává Kubíčková s tím, že jde o specificky britskou kampaň.

Starbucks v posledních letech experimentuje s novými formáty, mimo jiné koupil řetězec obchodů s baleným čajem Teavana a v New Yorku otevřel provozovnu, která se více podobá dražším kavárnám a nabízí čajové nápoje a drobné zákusky. V USA také provozuje prodejny, které nabízejí zákazníkům míchané koktejly, hamburgery nebo pivo.

Velkým krokem do neznáma bude otevření první provozovny v Miláně. Itálie je jedním z několika důležitých trhů, kam největší kavárenský řetězec na světě zatím nevstoupil a kde je káva je tradiční součástí národní kultury.

Měla jsem jistotu, rodila jsem sama a ve tmě, říká Soňa Kolmanová, která přivedla syna na svět na záchodě. Nikomu porod doma nedoporučuje. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Navalnyj se podle jeho poradce zotavuje rychleji, než se čekalo

Ruský opoziční vůdce Alexej Navalnyj se z otravy zotavuje rychleji, než se čekalo. Německé televizní stanici RTL to dnes řekl poradce kritika Kremlu Leonid Volkov. Navalnyj je podle něj bedlivě střežen.

před 5 hodinami

Zemřel bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivo Vykydal

V neděli ráno zemřel ve věku nedožitých 56 let exposlanec za KDU-ČSL a bývalý náměstek ministra dopravy Ivo Vykydal. Na twitteru to uvedl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, informaci ČTK potvrdil zdroj, který si nepřál být jmenován.

Vykydal byl poslancem v letech 2002 až 2006. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2002 byl zvolen za KDU-ČSL v Olomouckém kraji. Byl členem výboru pro evropskou integraci (později výboru pro evropské záležitosti) a hospodářského výboru a místopředsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL. Členem KDU-ČSL byl v letech 1999 až 2009, kdy přestoupil do nově založené strany TOP 09. V letech 2007 až 2012 byl Vykydal náměstkem ministra dopravy a od roku 2012 pracoval na Státním fondu dopravní infrastruktury. Působil i v komunální politice, v letech 1999 až 2002 byl místostarostou Šumperku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy