Starbucks udělá z kojení v kavárně přednost. Zaměstnanci pomůžou matkám i s přebalováním

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
4. 3. 2016 23:45
Kavárenský řetězec Starbucks se chce otevřít rodinám s malými dětmi. Ve Velké Británii proškoluje baristy, aby dokázali lépe vyhovět potřebám matek s dětmi, které se kvůli kojení dostávají do konfliktu s ostatními návštěvníky kavárny. V České republice Starbucks podobné změny zatím nechystá.
Foto: dailycloudt / photo on flickr

Britské pobočky Starbucks se připojily ke kampani prosazující práva matek s dětmi. Chtějí se stát vítaným místem pro ženy, které během návštěvy kavárny potřebují nakrmit své dítě.

Proškolený zaměstnanec pochopí potřeby svých zákazníků a bez jakéhokoli soudu jim vyjde vstříc. Pomůže s přebalováním, krmením lžičkou nebo kojenímInformoval o tom server The Guardian

České pobočky Starbucks se do kampaně nezapojily.

Změna se dotkne 800 prodejen po celé Velké Británii, které nyní lákají rodiny na přátelštější přístup. "Víme od našich zákazníků, že mnozí bojují s nechtěnou pozorností a komentáři kvůli krmení, ať už z prsu, lahve, nebo vysoké židle, když jsou venku se svým miminkem nebo dítětem," uvádí důvody proškolení zaměstnanců Starbucks Sarah McMullenová, vedoucí projektu.

Viceprezident Starbucks pro Evropu, Střední východ a Afriku Rhys Iley věří, že rodiče jejich snahu ocení a budou aktivně obsluhu kontaktovat se svými potřebami.

Česko se ke kampani nepřipojí

České kavárny Starbucks se zatím k podobným krokům nechystají, spoléhají na dostatečnou sociální vybavenost svých zaměstnanců a k takovéto změně nevidí důvod.

"Snažíme se poskytovat našim zákazníkům, partnerům a jejich rodinám skvělou zkušenost tím, že se ke každému jednotlivci chováme s důstojností a respektem, které si zaslouží," říká mluvčí Kateřina Kubíčková.

"Naši zaměstnanci mají veškeré znalosti nutné k tomu, aby zákazníkům pomohli správně se rozhodnout," dodává Kubíčková s tím, že jde o specificky britskou kampaň.

Starbucks v posledních letech experimentuje s novými formáty, mimo jiné koupil řetězec obchodů s baleným čajem Teavana a v New Yorku otevřel provozovnu, která se více podobá dražším kavárnám a nabízí čajové nápoje a drobné zákusky. V USA také provozuje prodejny, které nabízejí zákazníkům míchané koktejly, hamburgery nebo pivo.

Velkým krokem do neznáma bude otevření první provozovny v Miláně. Itálie je jedním z několika důležitých trhů, kam největší kavárenský řetězec na světě zatím nevstoupil a kde je káva je tradiční součástí národní kultury.

Měla jsem jistotu, rodila jsem sama a ve tmě, říká Soňa Kolmanová, která přivedla syna na svět na záchodě. Nikomu porod doma nedoporučuje. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 28 minutami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy