Sloni rabovali v čínské vesnici. Vypili sud s pálenkou a opilí usnuli v polích

Magazín Magazín
20. 3. 2020 10:54
Stádo slonů, které vtrhlo do vesnice v provincii Jün-nan na jihu Číny, baví lidi na internetu. Celkem čtrnáct chobotnatců hledalo v osadě kukuřici a další potravu, po chvíli se však někteří začali chovat divně. Nezvládali rovnováhu, mávali choboty a nakonec vyčerpáním usnuli na čajové plantáži vedle vesnice. Obyvatelé následně zjistili, že jim sloni vypili sud podomácku vyrobené pálenky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Fotografii dvou slonů, kteří blaženě spí mezi čajovníky, zveřejnil na sociální síti Reddit uživatel ADarkcid. Ve svém příspěvku popsal, jak sloni vtrhli do osady poblíž čajových plantáží.

"Zatímco si lidé od sebe udržují odstup, čtrnáctičlenné stádo slonů vtrhlo do vesnice v provincii Jün-nan s úmyslem najít kukuřici a jiné jídlo. Nakonec vypili 30 kilogramů kukuřičné pálenky, což je natolik opilo, že usnuli na nedaleké čajové plantáži," píše ADarkcid.

Bloger s přezdívkou HGS Dhaliwal si fotografií všiml a zveřejnil je i na sociální síti Twitter. Snímky se přes internet rozšířily do celého světa a svou "lidskostí" pobavily miliony lidí, informuje zpravodajský server Newsweek.

Indický ochránce přírody Parveen Kaswan příspěvek na Twitteru doplnil o zajímavou skutečnost: "Slony alkohol přitahuje. Jestliže ho v nějaké vesnici najdou, budou se do ní vracet. Když narazí na opilého člověka, jsou naštvaní, že to s nimi nesdílel."

Obří savci patří v Číně mezi kriticky ohrožené druhy a jsou na pokraji vyhynutí. Podle Kaswana žije v celé zemi jen 250 slonů. "Bývaly doby, kdy sloni byli součástí každého regionu," dodává.

Video: Sloni v thajském útulku mají nadstandardní péči. Učí se hrát na klavír

Britský hudebník uklidňuje nemocné slony hrou na klavír | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

O zlato budou na MS osmnáctek hrát hokejisté Kanady a Ruska

Hokejisté Kanady a Ruska budou na mistrovství světa hráčů do 18 let v americkém Friscu bojovat o zlato. Čtvrtfinálový přemožitel českého týmu Kanada deklasoval v semifinále obhájce titulu z roku 2019 Švédsko 8:1. Rusové zdolali Finsko 6:5 a zahrají si podruhé za sebou ve finále, které se hraje v noci na pátek ve 3:00 SELČ. Boj o bronz startuje dnes od 23:00 SELČ.

Další zprávy