Spočítáno: Člověk potřebuje třikrát víc sexu než práce

ČTK ČTK
10. 4. 2013 10:00
Aktivní den člověka by měl trvat 16 hodin, vědci stanovili jeho optimální náplň
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: thinkstockphotos.com

New York - Ideální den pro člověka je ten, ve kterém se může věnovat 106 minut sexu a jen 36 minut práci. Tvrdí to alespoň studie, kterou uskutečnili američtí a němečtí výzkumníci pro list Journal of Economic Psychology.

Naprostá většina lidí je proto podle nich nespokojená, protože denně tráví v průměru 244 minut v práci a jen sedm minut nějakou svou oblíbenou činností.

Na základě získaných poznatků u 909 osob výzkumníci vypracovali optimální denní náplň pro štěstí člověka. Aktivní den přitom stanovili na 16 hodin.

Nejvíce by se měl člověk věnovat sexu (106 minut), poté společenským kontaktům (82 minut), relaxaci (78), jídlu (75), meditaci/modlení (73), cvičení (68), telefonování (57) a sledování televize (55).

Denně by měli lidé také věnovat vždy kolem 40 minut přípravě jídla, domácímu využívání počítače, domácím pracím, péči o děti a zdřímnutí si.

Jen 36 minut by šťastnému člověku měla každý den zabrat práce a jen 33 minut dojíždění do ní, tvrdí výzkumný tým v čele s výzkumníky Sébastienem Pokuttou a Christianem Krollem.

 

Právě se děje

Další zprávy