Spis Rath: Insider nabídne ve čtečkách premiéru knihy

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
22. 7. 2012 21:57
Kniha vznikla podrobným studiem stovek stran vyšetřovacího spisu i odposlechů
Foto: Jiří Kropáček

Praha - O aféře bývalého středočeského hejtmana a poslance Davida Ratha vznikla kniha s názvem "Spis Rath", pod níž je podepsána investigativní novinářka Sabina Slonková, šéfredaktorka zpravodajského večerníku Insider.

Píše o tom ve svém pátečním vydání Insider s tím, že svým předplatitelům od pondělka poskytne exkluzivní první čtení právě dokončované knihy.

Insider pátrá po tom, co se děje za kulisami zpráv, vychází každý všední den odpoledne, jeho obsah je původní a není zdarma.

"Kniha vznikla podrobným studiem stovek stran dokumentů i přepisů odposlechů k dosud největší odhalené korupční aféře v dějinách Česka," napsal v pátek Insider. "Zachycuje autentické dialogy, fakta i situace ze šesti měsíců pracovního i osobního života vrcholného politika, které až dosud byly a měly nadále zůstat našemu zraku skryty. Situace těžko uvěřitelné, někdy napínavé, každopádně neobvyklé."

Počínaje pondělím 23. července bude redakce postupně nabízet všechny kapitoly v pořadí a podobě, jak by je měla obsahovat i chystaná publikace. Čtení se bude doručovat tak, jak jsou předplatitelé zvyklí - tedy každý den odpoledne do elektronické čtečky.

"Letní Insider SPECIÁL s knihou 'Spis Rath' na několik nejbližších dní nahradí standardní vydání, které obvykle posíláme ve všední dny v 16:00," uvedl ředitel projektu Jakub Unger, zakladatel serveru Aktuálně.cz a obsahový ředitel společnosti Centrum Holdings. "První verzi knihy poskytujeme všem, kteří si náš deník předplatili, kompletně a zdarma; všichni ostatní, kteří budou mít zájem, si ji budou muset standardně koupit," uvedl Unger.

Pokud chcete knihu zdarma i vy, objednejte si večerník Insider - objednávky lze vyřídit přes tyto stránky.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu pro předsednictví, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy