Spis Rath: Insider nabídne ve čtečkách premiéru knihy

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
22. 7. 2012 21:57
Kniha vznikla podrobným studiem stovek stran vyšetřovacího spisu i odposlechů
Foto: Jiří Kropáček

Praha - O aféře bývalého středočeského hejtmana a poslance Davida Ratha vznikla kniha s názvem "Spis Rath", pod níž je podepsána investigativní novinářka Sabina Slonková, šéfredaktorka zpravodajského večerníku Insider.

Píše o tom ve svém pátečním vydání Insider s tím, že svým předplatitelům od pondělka poskytne exkluzivní první čtení právě dokončované knihy.

Insider pátrá po tom, co se děje za kulisami zpráv, vychází každý všední den odpoledne, jeho obsah je původní a není zdarma.

"Kniha vznikla podrobným studiem stovek stran dokumentů i přepisů odposlechů k dosud největší odhalené korupční aféře v dějinách Česka," napsal v pátek Insider. "Zachycuje autentické dialogy, fakta i situace ze šesti měsíců pracovního i osobního života vrcholného politika, které až dosud byly a měly nadále zůstat našemu zraku skryty. Situace těžko uvěřitelné, někdy napínavé, každopádně neobvyklé."

Počínaje pondělím 23. července bude redakce postupně nabízet všechny kapitoly v pořadí a podobě, jak by je měla obsahovat i chystaná publikace. Čtení se bude doručovat tak, jak jsou předplatitelé zvyklí - tedy každý den odpoledne do elektronické čtečky.

"Letní Insider SPECIÁL s knihou 'Spis Rath' na několik nejbližších dní nahradí standardní vydání, které obvykle posíláme ve všední dny v 16:00," uvedl ředitel projektu Jakub Unger, zakladatel serveru Aktuálně.cz a obsahový ředitel společnosti Centrum Holdings. "První verzi knihy poskytujeme všem, kteří si náš deník předplatili, kompletně a zdarma; všichni ostatní, kteří budou mít zájem, si ji budou muset standardně koupit," uvedl Unger.

Pokud chcete knihu zdarma i vy, objednejte si večerník Insider - objednávky lze vyřídit přes tyto stránky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy