SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na The Tiger Lillies v Arše!

Kultura Kultura
10. 9. 2013 17:30
The Tiger Lillies vystoupí 20. září v pražské Arše
The Tiger Lillies.
The Tiger Lillies. | Foto: Divadlo Archa

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz volné vstupenky na koncert kapely The Tiger Lillies. Nabízíme pěti vylosovaným výhercům dvě volné vstupenky.

Soutěžit lze do pondělí 16. září do 11:00. Výherce budeme informovat mailem a jejich jména budou zapsaná na guestlistu před koncertem.

Britská kapela The Tiger Lillies po sérii úspěšných koncertů na divadelním festivalu v Edinburgu vystoupí 20. září v pražském Divadle Archa.

Trio známé tuzemskému publiku od 90. let, kdy hrálo U vystřelenýho oka a v dalších žižkovských lokálech, v Arše koncertovalo před dvěma lety. V roce ??? (viz. soutěžní otázka) kapela otevřela podzimní sezonu premiérou projektu s názvem Zde jsem člověkem! Here I am Human!, který vznikl ze spolupráce The Tiger Lillies, režiséra Jiřího Havelky a irského dramatika Jocelyna Clarkea.

Foto: Aktuálně.cz

Trio se v září vrací s poslední deskou Either-or a novým bubeníkem, když zakládajícího člena kapely Adriana Huge v roce 2012 vystřídal za bicí soupravou Michael Pickering.

Jako hosta si The Tiger Lillies vybrali kapelu Allstar Refjúdží Band, která mísí pět jazyků a desítku hudebních stylů od české polky po čínskou operu.

"Pamatuji si... zpívání, pocení, pivo, Becherovku, sex, spánek, sex a pak zase vše nanovo, den po dni. Bylo to božské! Bylo to dávno, tak před dvaceti lety," vzpomíná na Prahu frontman The Tiger Lillies Martyn Jacques.

Skupina The Tiger Lillies vznikla v roce 1989 v Londýně a za dobu své existence natočila více než dvě desítky alb. Vedle koncertování po celém světě spolupracovali na řadě projektů, například představení Circa s kanadským tanečním souborem Holy Body Tattoo. Za muzikál Shockheaded Peter získali prestižní divadelní ocenění Olivier Award.

Skladbám, které nesou stopy pouliční opery, předválečného kabaretu, francouzského šansonu, cikánských písní a odkazů na Jacquese Brela a Bertholda Brechta, dominuje hlas Jacquese, který se jako samouk vyškolil na zpěváka s kastrátskou technikou. Temné, drsné a vášnivé písně plné černého humoru a ironie pojednávají o temných stránkách lidské existence.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy