SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na The Tiger Lillies v Arše!

Kultura Kultura
10. 9. 2013 17:30
The Tiger Lillies vystoupí 20. září v pražské Arše
The Tiger Lillies.
The Tiger Lillies. | Foto: Divadlo Archa

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz volné vstupenky na koncert kapely The Tiger Lillies. Nabízíme pěti vylosovaným výhercům dvě volné vstupenky.

Soutěžit lze do pondělí 16. září do 11:00. Výherce budeme informovat mailem a jejich jména budou zapsaná na guestlistu před koncertem.

Britská kapela The Tiger Lillies po sérii úspěšných koncertů na divadelním festivalu v Edinburgu vystoupí 20. září v pražském Divadle Archa.

Trio známé tuzemskému publiku od 90. let, kdy hrálo U vystřelenýho oka a v dalších žižkovských lokálech, v Arše koncertovalo před dvěma lety. V roce ??? (viz. soutěžní otázka) kapela otevřela podzimní sezonu premiérou projektu s názvem Zde jsem člověkem! Here I am Human!, který vznikl ze spolupráce The Tiger Lillies, režiséra Jiřího Havelky a irského dramatika Jocelyna Clarkea.

Foto: Aktuálně.cz

Trio se v září vrací s poslední deskou Either-or a novým bubeníkem, když zakládajícího člena kapely Adriana Huge v roce 2012 vystřídal za bicí soupravou Michael Pickering.

Jako hosta si The Tiger Lillies vybrali kapelu Allstar Refjúdží Band, která mísí pět jazyků a desítku hudebních stylů od české polky po čínskou operu.

"Pamatuji si... zpívání, pocení, pivo, Becherovku, sex, spánek, sex a pak zase vše nanovo, den po dni. Bylo to božské! Bylo to dávno, tak před dvaceti lety," vzpomíná na Prahu frontman The Tiger Lillies Martyn Jacques.

Skupina The Tiger Lillies vznikla v roce 1989 v Londýně a za dobu své existence natočila více než dvě desítky alb. Vedle koncertování po celém světě spolupracovali na řadě projektů, například představení Circa s kanadským tanečním souborem Holy Body Tattoo. Za muzikál Shockheaded Peter získali prestižní divadelní ocenění Olivier Award.

Skladbám, které nesou stopy pouliční opery, předválečného kabaretu, francouzského šansonu, cikánských písní a odkazů na Jacquese Brela a Bertholda Brechta, dominuje hlas Jacquese, který se jako samouk vyškolil na zpěváka s kastrátskou technikou. Temné, drsné a vášnivé písně plné černého humoru a ironie pojednávají o temných stránkách lidské existence.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy