SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na STRFKR v MeetFactory!

Kultura Kultura
14. 11. 2013 16:11
Kapela Starfucker zahraje v Praze 26. listopadu. Buďte u toho zdarma!
Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvojici lístků na koncert kapely STRFKR v pražské MeetFactory.

Soutěžit lze do pondělí 18. listopadu do 11:00. Výherce budeme informovat mailem, jméno bude zapsané na guestlistu.

Portlandská elektro-dance-rocková kapela Starfucker nebo také STRFKR vystoupí v MeetFactory 26. listopadu společně s brněnskými Kazetami.

Prvopočátky STRFKR sahají do roku 2007. Zakladatel Joshua Hodges však původně nezamýšlel  kapelu, ale jen one man projekt Sexton Blake a pod tímto názvem natočil jedno album s všeříkajícím názvem  Plays The Hits!.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Poté, co se k němu přidali ostatní hudebníci - jmenovitě Shawn Glassford, Keil Corcoran a Patrick Morris (plus odpadlíci Ryan Biornstad a Ian Luxton), už oficiálně hovoříme o začátcích STRFKR coby plnohodnotné kapely. Vydali dohromady čtyři alba z nichž poslední se jmenuje Miracle Mile (2013) a hudebně se pohybuje někde mezi indie rockem a sofistikovaným elektropopem alá Phoenix, MGMT nebo Cut Copy.

Důležitou roli u STRFKR hraje humor - tím hýří zejména ve vtipných videoklipech a názvech skladeb - za všechny třeba Death As a Fetish z třetího alba Reptilians (2011).

Pokud vám přijde jejich tvorba povědomá, tak je docela klidně možné, že jste ochutnávku z ní zaznamenali v několika seriálech (Skins, Weeds), ve sci-fi snímku Chronicle z roku 2012 či v krátkém promoklipu Terryho Richardsona pro fashion label Juicy Couture, kde se objevila jejich povedená coververze notoricky známého megahitu Girls Just Want to Have Fun od neposlušné osmdesátkové popové ikony Cyndi Lauper.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy