SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na STRFKR v MeetFactory!

Kultura Kultura
14. 11. 2013 16:11
Kapela Starfucker zahraje v Praze 26. listopadu. Buďte u toho zdarma!
Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvojici lístků na koncert kapely STRFKR v pražské MeetFactory.

Soutěžit lze do pondělí 18. listopadu do 11:00. Výherce budeme informovat mailem, jméno bude zapsané na guestlistu.

Portlandská elektro-dance-rocková kapela Starfucker nebo také STRFKR vystoupí v MeetFactory 26. listopadu společně s brněnskými Kazetami.

Prvopočátky STRFKR sahají do roku 2007. Zakladatel Joshua Hodges však původně nezamýšlel  kapelu, ale jen one man projekt Sexton Blake a pod tímto názvem natočil jedno album s všeříkajícím názvem  Plays The Hits!.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Poté, co se k němu přidali ostatní hudebníci - jmenovitě Shawn Glassford, Keil Corcoran a Patrick Morris (plus odpadlíci Ryan Biornstad a Ian Luxton), už oficiálně hovoříme o začátcích STRFKR coby plnohodnotné kapely. Vydali dohromady čtyři alba z nichž poslední se jmenuje Miracle Mile (2013) a hudebně se pohybuje někde mezi indie rockem a sofistikovaným elektropopem alá Phoenix, MGMT nebo Cut Copy.

Důležitou roli u STRFKR hraje humor - tím hýří zejména ve vtipných videoklipech a názvech skladeb - za všechny třeba Death As a Fetish z třetího alba Reptilians (2011).

Pokud vám přijde jejich tvorba povědomá, tak je docela klidně možné, že jste ochutnávku z ní zaznamenali v několika seriálech (Skins, Weeds), ve sci-fi snímku Chronicle z roku 2012 či v krátkém promoklipu Terryho Richardsona pro fashion label Juicy Couture, kde se objevila jejich povedená coververze notoricky známého megahitu Girls Just Want to Have Fun od neposlušné osmdesátkové popové ikony Cyndi Lauper.

 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy