SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na křest alba Lenky Dusilové

Kultura Kultura
8. 10. 2013 10:50
Lenka Dusilová křtí živou nahrávku Live at Café v lese v Jazz Docku
Foto: Supraphon

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky zdarma na křest alba Live at Café v lese Lenky Dusilové a její kapely Baromantika, který se uskuteční ve čtvrtek 10. října v pražském Jazz Docku.

Soutěžit lze do středy 9. října (do 15:00). Výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu před koncertem.

Live at Café v lese je vůbec prvním živým albem Lenky Dusilové. "Chtěli jsme podzimní baromantické koncerty, které se loučí s prvním albem, nechat ve skromějším prostředí protože s novou deskou Baromantiky, která vyjde v příštím, roce chceme pro naše fanoušky připravit velký koncert," vysvětluje Dusilová, proč se koncerty uskuteční v právě klubu Jazz Dock, kde Lenka Dusilová a Baromantika zahrají vůbec poprvé.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Základ setlistu křestu budou tvořit právě písně z živé nahrávky Live at Café v lese, která vznikla loni v listopadu během tří koncertů a návštěvníci křtu v Jazz Docku si ji budou moci přednostně zakoupit ještě před jejím oficiálním vydáním v pátek 11. října.

Podle aktuálních informací by ale mohly zaznít také některé z nových písní, jež se objeví na jaro příštího roku plánovaném novém spoluautorském albu Lenky Dusilové a kapely Baromantika, kterou tvoří Beata Hlavenková (např. Eternal Seekers, Théodóros, Iva Bittová), Viliam Béreš (Toxique, Lanugo), Patrick Karpentski (Toxique, Lake Malawi) a bubeník Martin Novák (Lanugo, David Dorůžka).

"Chceme si s Baromantikou hlavně hodně dobře zahrát, užít si večírek s pár přáteli i věrnými fanoušky a rozloučit se s prvním albem," říká Dusilová.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 34 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy