SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na křest alba Lenky Dusilové

Kultura Kultura
8. 10. 2013 10:50
Lenka Dusilová křtí živou nahrávku Live at Café v lese v Jazz Docku
Foto: Supraphon

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky zdarma na křest alba Live at Café v lese Lenky Dusilové a její kapely Baromantika, který se uskuteční ve čtvrtek 10. října v pražském Jazz Docku.

Soutěžit lze do středy 9. října (do 15:00). Výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu před koncertem.

Live at Café v lese je vůbec prvním živým albem Lenky Dusilové. "Chtěli jsme podzimní baromantické koncerty, které se loučí s prvním albem, nechat ve skromějším prostředí protože s novou deskou Baromantiky, která vyjde v příštím, roce chceme pro naše fanoušky připravit velký koncert," vysvětluje Dusilová, proč se koncerty uskuteční v právě klubu Jazz Dock, kde Lenka Dusilová a Baromantika zahrají vůbec poprvé.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Základ setlistu křestu budou tvořit právě písně z živé nahrávky Live at Café v lese, která vznikla loni v listopadu během tří koncertů a návštěvníci křtu v Jazz Docku si ji budou moci přednostně zakoupit ještě před jejím oficiálním vydáním v pátek 11. října.

Podle aktuálních informací by ale mohly zaznít také některé z nových písní, jež se objeví na jaro příštího roku plánovaném novém spoluautorském albu Lenky Dusilové a kapely Baromantika, kterou tvoří Beata Hlavenková (např. Eternal Seekers, Théodóros, Iva Bittová), Viliam Béreš (Toxique, Lanugo), Patrick Karpentski (Toxique, Lake Malawi) a bubeník Martin Novák (Lanugo, David Dorůžka).

"Chceme si s Baromantikou hlavně hodně dobře zahrát, užít si večírek s pár přáteli i věrnými fanoušky a rozloučit se s prvním albem," říká Dusilová.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy