SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na festival Spectaculare!

Kultura Kultura
16. 1. 2014 14:04
Nabízíme dvakrát dva lístky zdarma na zahájení na Nové scéně
Mossoux-Bonté.
Mossoux-Bonté. | Foto: Spectaculare

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky zdarma na zahájení festivalu Spectaculare na Nové scéně Národního divadla v Praze.

Soutěžit lze do pátku 17. ledna (do 11.00). Oba výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu před začátkem akce.

První ročník Festivalu Spectaculare začne 20. ledna komponovaným večerem, který nabídne jak současný tanec a pohybové divadlo, tak i výjimečný hudební zážitek.

Čtěte také
Spectaculare objeví nové hudební světy v hluku i obrazu

V první části večera uvede přední belgický taneční soubor Mossoux-Bonté nové představení Les buveuses de café, které je plné vizuální dokonalosti, hudební a taneční ekvilibristiky a jemného surreálna. „Soubor znají pražští diváci z festivalů Tanec Praha nebo Nultý bod," doplňuje dramaturg divadelního programu Petr Boháč.

Ve druhé části vystoupí kvarteto Clarinet Factory. „Jeho heslem je hudba bez hranic - od klasiky přes jazz a etno až k volnomyšlen?kářské improvizaci," říká hudební dramaturg Josef Sedloň.

Na festivalu pokřtí nové dvojalbum Worx and Reworx, kterým si připomenou dvě dekády existence a které bude obsahovat původní skladby a jejich exkluzivní remixy. Na nich se podíleli hudebníci jako Sylvain Chauveau, bvdub, Hidden Orchestra, aus, Floex či americký multiinstrumentalista Christopher Willits, který na pódiu Nové scény Národního divadla zahraje jak sám, tak i s Clarinet Factory. Willits spolupracuje například s Ryuichim Sakamotem, Taylorem Deupreem a svojí kytarou kreslí abstraktní zvukové obrazce na hranicích ambientu, shoegaze a glitchového popu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 47 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy