SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na festival Spectaculare!

Kultura Kultura
16. 1. 2014 14:04
Nabízíme dvakrát dva lístky zdarma na zahájení na Nové scéně
Mossoux-Bonté.
Mossoux-Bonté. | Foto: Spectaculare

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky zdarma na zahájení festivalu Spectaculare na Nové scéně Národního divadla v Praze.

Soutěžit lze do pátku 17. ledna (do 11.00). Oba výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu před začátkem akce.

První ročník Festivalu Spectaculare začne 20. ledna komponovaným večerem, který nabídne jak současný tanec a pohybové divadlo, tak i výjimečný hudební zážitek.

Čtěte také
Spectaculare objeví nové hudební světy v hluku i obrazu

V první části večera uvede přední belgický taneční soubor Mossoux-Bonté nové představení Les buveuses de café, které je plné vizuální dokonalosti, hudební a taneční ekvilibristiky a jemného surreálna. „Soubor znají pražští diváci z festivalů Tanec Praha nebo Nultý bod," doplňuje dramaturg divadelního programu Petr Boháč.

Ve druhé části vystoupí kvarteto Clarinet Factory. „Jeho heslem je hudba bez hranic - od klasiky přes jazz a etno až k volnomyšlen?kářské improvizaci," říká hudební dramaturg Josef Sedloň.

Na festivalu pokřtí nové dvojalbum Worx and Reworx, kterým si připomenou dvě dekády existence a které bude obsahovat původní skladby a jejich exkluzivní remixy. Na nich se podíleli hudebníci jako Sylvain Chauveau, bvdub, Hidden Orchestra, aus, Floex či americký multiinstrumentalista Christopher Willits, který na pódiu Nové scény Národního divadla zahraje jak sám, tak i s Clarinet Factory. Willits spolupracuje například s Ryuichim Sakamotem, Taylorem Deupreem a svojí kytarou kreslí abstraktní zvukové obrazce na hranicích ambientu, shoegaze a glitchového popu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy