SOUTĚŽ Vyhrajte pivo, sluchátka a lístky do kina!

Kultura Kultura
9. 10. 2013 18:42
Projekt 48 Hours Film vyvrcholí v sobotu. Buďte u toho!
Foto: Profimedia.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dva lístky na promítání vítězných soutěžních filmů projektu 48 Hours Film, balení piva Fénix a luxusní sluchátka Urbanears Plattan Pumpkin.

Soutěžit lze do čtvrtka 10. října (do 11:00).Výherce budeme informovat mailem. Lístky budou k vyzvednutí na pokladně kina Lucerna.

Foto: Aktuálně.cz

48 Hours Film Project je největší časově omezená tvůrčí filmová soutěž na světě. Její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film. Letošní ročník soutěže sponzoruje generální partner festivalu pivo Fénix. Vítěze odmění roční dodávkou pšeničného piva s koriandrem.

Myšlenka tvorby filmů během 48 hodin se v roce 2001 zrodila v mysli muže z Washingtonu, D. C. jménem Mark Ruppert. Od úplně první soutěže se této filmařské události zúčastnilo už přes 300 tisíc lidí a nyní probíhá každoročně ve více než sto městech po celém světě.

Ve filmu se musela objevit postava futuristy Jana Orákuly, ale také rekvizita brambora a musela zaznít věta "Probuď v sobě Fénixe".

Výsledné filmy se budou promítat 12. října v pražském kině Lucerna, po projekci budou vyhlášeny ty nejlepší. V porotě složené z odborníků a zástupců obchodního a filmového průmyslu usedne i režisér David Ondříček.

Soutěž se v Praze po loňském úspěchu pražských vítězů na mezinárodní soutěži Filmapalooza v USA těší velké účasti a oblibě.

1. cena: sluchátka + 2 lístky + 2 fourpacky piva Fénix
2. cena: 2 lístky + 2 fourpacky piva Fénix
3. cena: 2 fourpacky piva Fénix

Podívejte se na fotoreportáž ze startu 48 Hour Film Project:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 4 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy