SOUTĚŽ Vyhrajte lístky na "symfonické" Jaga Jazzist

Kultura Kultura
25. 9. 2013 14:52
Nu-jazzová kapela vystoupí se symfoniky v pražské Lucerně
Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz vstupenky na koncert norské nu-jazzové party Jaga Jazzist, která 3. října vystoupí v pražské Lucerně se třiceti pražskými symfoniky.

Nabízíme třem výhercům vstupenku zdarma. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázky. Soutěžit lze do čtvrtku 26. září do 11:00. Výherce budeme informovat mailem, jejich jména udou zapsaná na guestlistu před koncertem.

Jaga Jazzist jsou právě na turné k nové desce Live with Britten Sinfonia, kterou vydali letos v květnu. V Lucerně je doprovodí City of Prague Philharmonic Orchestra. Dohromady na koncertě vystoupí třicet šest muzikantů s dirigentem a zahrají "hity" Jaga Jazzist v symfonickém hávu, který jim dodává ještě větší sílu i hloubku.

Norská skupina Jaga Jazzist je hlavním představitelem moderní vlny jazzu. Už více než patnáct let nabízí publiku po celém světě mohutnou vlnou hudební energie, několikrát také v Česku, naposledy na vyprodaném koncertě v březnu 2011 se zatím posledním řadovým albem One Armed Bandit.

Norové vydávající alba na slavné londýnské značce Ninja Tune, držitelé mnoha hudebních cen včetně té od BBC pro nejlepší jazzovou nahrávku roku se s každým albem snaží posunout svou tvorbu vpřed. Na nové desce Live with Britten Sinfonia se této příležitosti zhostili s kreativitou jim vlastní za podpory mnohahlavého orchestru.

City of Prague Philharmonic Orchestra jsou nástupci legendárního tělesa FYSIO, které nahrálo hudbu k filmům například Davida Lynche, Elmera Bernsteina, Romana Polanského, Stevena Spielberga a podíleli se mimo jiné na snímcích Životy těch druhých nebo Schindlerův seznam.

Jaga Jazzist aktuálně vystupují v devíti lidech, semknutých kolem sourozeneckého tria Lars, Martin a Line Horntvethovi. První dva jmenovaní bratři kapelu založili už v dorosteneckém věku před dvaceti lety, sestra Line se přidala později. Pozornost na sebe strhli hned prvním oficiálním albem A Livingroom Hush v roce 2001, poté co ho britská rozhlasová stanice vyhlásila jazzovým albem roku. Od té doby Jaga Jazzist vydali další čtyři alba, poslední v lednu 2010.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy