SOUTĚŽ Vyhrajte lístky na hvězdy polské scény Kamp!

Kultura Kultura
16. 9. 2013 13:09
Elektronická kapela Kamp! se zastaví v MeetFactory
Kamp!
Kamp! | Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dva lístky na koncert kapel Kamp! a Deaths v pražské MeetFactory.

Soutěžit lze do středy 18. září (do 11:00), výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu před koncertem.

Agilní polská scéna vyšle ke konci září na pódium pražské MeetFactory jednoho ze svých stěžejních zástupců a sice trojici Kamp!. Ta pro domácí publikum není úplně neznámou, neboť čtyři roky dozadu zdárně odjezdila československé turné s českou kapelou (viz. soutěžní otázka) a bezesporu si stihla nasbírat fanoušky i v našich končinách.

Jejich hudební směr probíhá na synth-popové lince s odbočkami k osmdesátkovému discu a pravidelnými zastávkami na prosluněných odpočívadlech balearic čerpaček.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Doprovod na této a dalších československých zastávkách jim bude dělat pražská formace Deaths (kdysi Girls On Drugs), za kterou momentálně stojí mladičký, nicméně multi akční post hardcoreista Igor Bruso (hraní v tvrdých jádrech Slave Driver). Je ústřední postavou, hlasem a duší všech skladeb a zároveň autorem všech Deaths videí (průpravu získal režií videoklipů pro Apostate, Swan Bride a v neposlední řadě i pro Charlie Straight).

Po odchodu kytaristy Lukea Mayena se zvuk Deaths posunul k ještě zasněnějšímu eighties popu, takže coby support nemohla volba padnout na úrodnější půdu.

 

38279

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy