SOUTĚŽ Vyhrajte lístky na hvězdy polské scény Kamp!

Kultura Kultura
16. 9. 2013 13:09
Elektronická kapela Kamp! se zastaví v MeetFactory
Kamp!
Kamp! | Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dva lístky na koncert kapel Kamp! a Deaths v pražské MeetFactory.

Soutěžit lze do středy 18. září (do 11:00), výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu před koncertem.

Agilní polská scéna vyšle ke konci září na pódium pražské MeetFactory jednoho ze svých stěžejních zástupců a sice trojici Kamp!. Ta pro domácí publikum není úplně neznámou, neboť čtyři roky dozadu zdárně odjezdila československé turné s českou kapelou (viz. soutěžní otázka) a bezesporu si stihla nasbírat fanoušky i v našich končinách.

Jejich hudební směr probíhá na synth-popové lince s odbočkami k osmdesátkovému discu a pravidelnými zastávkami na prosluněných odpočívadlech balearic čerpaček.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Doprovod na této a dalších československých zastávkách jim bude dělat pražská formace Deaths (kdysi Girls On Drugs), za kterou momentálně stojí mladičký, nicméně multi akční post hardcoreista Igor Bruso (hraní v tvrdých jádrech Slave Driver). Je ústřední postavou, hlasem a duší všech skladeb a zároveň autorem všech Deaths videí (průpravu získal režií videoklipů pro Apostate, Swan Bride a v neposlední řadě i pro Charlie Straight).

Po odchodu kytaristy Lukea Mayena se zvuk Deaths posunul k ještě zasněnějšímu eighties popu, takže coby support nemohla volba padnout na úrodnější půdu.

 

38279

 

Právě se děje

před 6 minutami

Čínský prezident znovu podpořil správkyni Hongkongu, ocenil ji za odvahu

Čínský prezident Si Ťin-pching znovu vyjádřil podporu hongkongské správkyni Carrie Lamové, jejíž odstoupení požadují v Hongkongu v posledních měsících tisíce demonstrantů. Na schůzce v Pekingu rovněž ocenil odvahu Lamové vládnout Hongkongu v nynější "výjimečné době". Šest měsíců trvající protesty uvrhly oblast do největší krize od roku 1997, kdy se tato bývalá britská kolonie vrátila pod čínskou správu.

Lamová přicestovala na návštěvu pevninské Číny poprvé od hongkongských listopadových voleb do místních rad, v nichž jasně zvítězili prodemokratičtí kandidáti. Tyto rady sice nemají velkou reálnou moc, hlasování bylo ale považováno za neoficiální referendum o vládě Lamové a demokratických reformách, které prosazují demonstranti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy