SOUTĚŽ Vyhrajte lístky na Au Revoir Simone a Luno

Kultura Kultura
26. 9. 2013 14:47
Nabízíme dvakrát dve vstupenky zdarma do pražské MeetFactory
Au Revoir Simone hrají 1. října v MeetFactory.
Au Revoir Simone hrají 1. října v MeetFactory. | Foto: Au Revoir Simone

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky zdarma na koncert kapel Au Revoir Simone a Luno, který se uskuteční 1. října v pražské MeetFactory.

Soutěžit lze do zítřka - 27. září - do 11:00. Výhercům dáme vědět mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu u vstupu na koncert.

Au Revoir Simone, v prvopočátcích ještě fungující pod hlavičkou Sung Bin Park, vznikly před deseti lety ve složení Erika Forster, Annie Hart a Heather D'Angelo. Název si dívky vypůjčily z bizarní komedie Pee Wee's Big Adventure z roku 1985.

Debutové album Verses Of Comfort, Assurance & Salvation vyšlo v roce 2005, následovalo The Bird Of Music dva roky poté, nicméně většího komerčního průlomu se dočkaly až na třetí nahrávce Still Night, Still Light z roku 2009.

Nově přicházející fanoušky oslovily promyšleným a nezávadným popem rozkročeným někde mezi estetikou zamlženě filtrovaného snímku The Virgin Suicides a načesanými dívčími kapelami z padesátých let. Aktuální novinka Move In Spectrums by měla být zvukově pestřejší a o něco elektroničtější.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Domácí projekt Luno má za sebou zatím dvě dlouhohrající desky a jedno EP. Klíčovým motivem jejich produkce je bezesporu hlas Emy Brabcové (Dietrichové), kterou drtivá většina tuzemských hudebních nadšenců znala coby zpěvačku Roe-Deer a posléze Khoiba.

Luno však nejsou one woman projekt, ale regulérní kapela, kterou vedle Emy tvoří ještě baskytarista Šmity, bubeník Jan Janečka a klávesista a kytarista Martyn Starý.

Zvuk obou alb (Luno, 2010 a Zeroth, 2012) a jednoho EP (Litato, 2011), které zatím vydali, definuje psychedelický pop s příměsí zadumané elektroniky a rocku.

Po odchodu Emy do zahraničí se koncertní aktivita Luno poněkud zkomplikovala, takže pozvánku na společné vystoupení s Au Revoir Simone lze pojmout jako dvojí událost v jednom úhledně vyvedeném dárkovém balení. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 3 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy