SOUTĚŽ Vyhrajte lístky na Au Revoir Simone a Luno

Kultura Kultura
26. 9. 2013 14:47
Nabízíme dvakrát dve vstupenky zdarma do pražské MeetFactory
Au Revoir Simone hrají 1. října v MeetFactory.
Au Revoir Simone hrají 1. října v MeetFactory. | Foto: Au Revoir Simone

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky zdarma na koncert kapel Au Revoir Simone a Luno, který se uskuteční 1. října v pražské MeetFactory.

Soutěžit lze do zítřka - 27. září - do 11:00. Výhercům dáme vědět mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu u vstupu na koncert.

Au Revoir Simone, v prvopočátcích ještě fungující pod hlavičkou Sung Bin Park, vznikly před deseti lety ve složení Erika Forster, Annie Hart a Heather D'Angelo. Název si dívky vypůjčily z bizarní komedie Pee Wee's Big Adventure z roku 1985.

Debutové album Verses Of Comfort, Assurance & Salvation vyšlo v roce 2005, následovalo The Bird Of Music dva roky poté, nicméně většího komerčního průlomu se dočkaly až na třetí nahrávce Still Night, Still Light z roku 2009.

Nově přicházející fanoušky oslovily promyšleným a nezávadným popem rozkročeným někde mezi estetikou zamlženě filtrovaného snímku The Virgin Suicides a načesanými dívčími kapelami z padesátých let. Aktuální novinka Move In Spectrums by měla být zvukově pestřejší a o něco elektroničtější.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Domácí projekt Luno má za sebou zatím dvě dlouhohrající desky a jedno EP. Klíčovým motivem jejich produkce je bezesporu hlas Emy Brabcové (Dietrichové), kterou drtivá většina tuzemských hudebních nadšenců znala coby zpěvačku Roe-Deer a posléze Khoiba.

Luno však nejsou one woman projekt, ale regulérní kapela, kterou vedle Emy tvoří ještě baskytarista Šmity, bubeník Jan Janečka a klávesista a kytarista Martyn Starý.

Zvuk obou alb (Luno, 2010 a Zeroth, 2012) a jednoho EP (Litato, 2011), které zatím vydali, definuje psychedelický pop s příměsí zadumané elektroniky a rocku.

Po odchodu Emy do zahraničí se koncertní aktivita Luno poněkud zkomplikovala, takže pozvánku na společné vystoupení s Au Revoir Simone lze pojmout jako dvojí událost v jednom úhledně vyvedeném dárkovém balení. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy