SOUTĚŽ Vyhrajte lístky na Au Revoir Simone a Luno

26. 9. 2013 14:47
Nabízíme dvakrát dve vstupenky zdarma do pražské MeetFactory
Au Revoir Simone hrají 1. října v MeetFactory.
Au Revoir Simone hrají 1. října v MeetFactory. | Foto: Au Revoir Simone

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky zdarma na koncert kapel Au Revoir Simone a Luno, který se uskuteční 1. října v pražské MeetFactory.

Soutěžit lze do zítřka - 27. září - do 11:00. Výhercům dáme vědět mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu u vstupu na koncert.

Au Revoir Simone, v prvopočátcích ještě fungující pod hlavičkou Sung Bin Park, vznikly před deseti lety ve složení Erika Forster, Annie Hart a Heather D'Angelo. Název si dívky vypůjčily z bizarní komedie Pee Wee's Big Adventure z roku 1985.

Debutové album Verses Of Comfort, Assurance & Salvation vyšlo v roce 2005, následovalo The Bird Of Music dva roky poté, nicméně většího komerčního průlomu se dočkaly až na třetí nahrávce Still Night, Still Light z roku 2009.

Nově přicházející fanoušky oslovily promyšleným a nezávadným popem rozkročeným někde mezi estetikou zamlženě filtrovaného snímku The Virgin Suicides a načesanými dívčími kapelami z padesátých let. Aktuální novinka Move In Spectrums by měla být zvukově pestřejší a o něco elektroničtější.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Domácí projekt Luno má za sebou zatím dvě dlouhohrající desky a jedno EP. Klíčovým motivem jejich produkce je bezesporu hlas Emy Brabcové (Dietrichové), kterou drtivá většina tuzemských hudebních nadšenců znala coby zpěvačku Roe-Deer a posléze Khoiba.

Luno však nejsou one woman projekt, ale regulérní kapela, kterou vedle Emy tvoří ještě baskytarista Šmity, bubeník Jan Janečka a klávesista a kytarista Martyn Starý.

Zvuk obou alb (Luno, 2010 a Zeroth, 2012) a jednoho EP (Litato, 2011), které zatím vydali, definuje psychedelický pop s příměsí zadumané elektroniky a rocku.

Po odchodu Emy do zahraničí se koncertní aktivita Luno poněkud zkomplikovala, takže pozvánku na společné vystoupení s Au Revoir Simone lze pojmout jako dvojí událost v jednom úhledně vyvedeném dárkovém balení.

před 8 minutami

Ottawa vyhrála v NHL venku po téměř dvou měsících

Hokejisté Ottawy zvítězili v úterním utkání NHL na ledě Buffala 5:2 a venku si připsali výhru poprvé od 4. prosince. Rozdílový gól dali při vyloučení domácího hráče Michaela Frolíka. Calgary, jehož brankář David Rittich zůstal po vystoupení na Utkání hvězd na střídačce, podlehlo doma St. Louis 4:5 po samostatných nájezdech.

Ottawa vstupovala do utkání s nejhorším využitím přesilových her v této sezoně NHL, ale v Buffalu jí početní výhody vycházely. Z této herní situace se ujala vedení 1:0, 2:1 a ve 49. minutě potrestal faul a hrubost Frolíka za stavu 2:2 Mike Reilly. Kanadský klub, který venku prohrál v předchozích sedmi zápasech, stvrdil výhru dvěma zásahy v závěrečné powerplay. Domácím se deset minut před koncem zranil gólman Linus Ullmark.

Vedení se v Calgary několikrát překlopilo ze strany na stranu. St. Louis dalo rychle první gól utkání, ale v 16. minutě už prohrávalo, protože domácí využili dvě přesilové hry. Obhájce titulu ale kontroval ještě v první třetině dvěma zásahy.

Kanadskému klubu patřilo prostřední dějství a skóre opět otočilo i díky Seanu Monahanovu, který se v zápase trefil dvakrát. Hosté ale v úvodní minutě třetí třetiny vyrovnali a v rozstřelu bylo hotovo už po druhé sérii. Rozhodující nájezd proměnil David Perron.