SOUTĚŽ Vyhrajte dva lístky na premiéru Mirage!

Kultura Kultura
14. 10. 2013 13:29
Soubor 420PEOPLE uvede Mirage 16. října na Nové scéně
Nataša Novotná, protagonistka souboru 420people.
Nataša Novotná, protagonistka souboru 420people. | Foto: Pavel Hejný

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvojici vstupenek na premiéru prvního celovečerního představení tanečního souboru 420PEOPLE nazvaného Mirage. V rámci festivalu 4+4 dny v pohybu se odehraje 16. října od 20 hodin na Nové scéně Národního divadla.

Soutěžit lze do úterý 15. října (do 14:00). Výherce budeme informovat mailem, jeho jméno bude zapsané na guestlistu před představením.

Foto: Pavel Hejný

Mirage je dílem zkušeného tanečníka a choreografa, uměleckého šéfa 420PEOPLE Václava Kuneše a vyznačuje se hned několika „poprvé". Nejenže jde o první vlastní celovečerní kus renomovaného souboru, ale na scénu poprvé přivádí hned sedm tanečnic a tanečníků a poprvé na výsledném tvaru představení spolu se členy souboru participoval dramaturg - Lukáš Jiřička.

Hlavní inspirací se Václavu Kunešovi staly oblíbené stand up komedie, zejména Jimmyho Fallona, Davea Chappella, Omida Djalili, Mitche Fatela či Robina Williamse. Co vězí za vším tím humorem, kterému se tak rádi jako diváci poddáváme? Co se skrývá za zdánlivou ladností a lehkostí tanečníků, kterou divák mnohdy obdivuje? A jsou stand-up komici opravdu tak vtipní a šťastní, jsou tanečníci plní energie, i když reflektory nezáří? Neodbytné otázky i bezprostřední zábava prolínají celým představením Mirage.

„Myslím, že jsme se konečně dostali do bodu, kde stand-up comedy pouze nezneužíváme k tomu, aby se lidé dobře 'bavili', ale že ji přibližujeme i s tím typickým černým humorem. A to i s jistou dávkou sebereflexe," podotýká Václav Kuneš. On sám v Mirage netančí, jak říká, před samotnou realizací se pokoušel hledat v souboru skryté komiky. A našel. „Žánru stand up comedy si vážím, na stará kolena bych také třeba zkusil být komikem," dodává Kuneš.

Autorem hudby k Mirage je kanadský hudebník Owen Belton, který za svou tvorbu získal například prestižní cenu Dory Mavor Moore za nejlepší počin v oblasti hudební skladby. Kostýmy vytvořilo mladé české design studio Chatty návrhářek Anny Tuškové a Radky Sirkové, mimo jiné držitelek Ceny Designbloku 2011.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy