reklama
 
 

SOUTĚŽ Vyhrajte dva lístky na premiéru Mirage!

14. 10. 2013 13:29
Soubor 420PEOPLE uvede Mirage 16. října na Nové scéně

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvojici vstupenek na premiéru prvního celovečerního představení tanečního souboru 420PEOPLE nazvaného Mirage. V rámci festivalu 4+4 dny v pohybu se odehraje 16. října od 20 hodin na Nové scéně Národního divadla.

Soutěžit lze do úterý 15. října (do 14:00). Výherce budeme informovat mailem, jeho jméno bude zapsané na guestlistu před představením.

Mirage je dílem zkušeného tanečníka a choreografa, uměleckého šéfa 420PEOPLE Václava Kuneše a vyznačuje se hned několika „poprvé". Nejenže jde o první vlastní celovečerní kus renomovaného souboru, ale na scénu poprvé přivádí hned sedm tanečnic a tanečníků a poprvé na výsledném tvaru představení spolu se členy souboru participoval dramaturg - Lukáš Jiřička.

Hlavní inspirací se Václavu Kunešovi staly oblíbené stand up komedie, zejména Jimmyho Fallona, Davea Chappella, Omida Djalili, Mitche Fatela či Robina Williamse. Co vězí za vším tím humorem, kterému se tak rádi jako diváci poddáváme? Co se skrývá za zdánlivou ladností a lehkostí tanečníků, kterou divák mnohdy obdivuje? A jsou stand-up komici opravdu tak vtipní a šťastní, jsou tanečníci plní energie, i když reflektory nezáří? Neodbytné otázky i bezprostřední zábava prolínají celým představením Mirage.

„Myslím, že jsme se konečně dostali do bodu, kde stand-up comedy pouze nezneužíváme k tomu, aby se lidé dobře 'bavili', ale že ji přibližujeme i s tím typickým černým humorem. A to i s jistou dávkou sebereflexe," podotýká Václav Kuneš. On sám v Mirage netančí, jak říká, před samotnou realizací se pokoušel hledat v souboru skryté komiky. A našel. „Žánru stand up comedy si vážím, na stará kolena bych také třeba zkusil být komikem," dodává Kuneš.

Autorem hudby k Mirage je kanadský hudebník Owen Belton, který za svou tvorbu získal například prestižní cenu Dory Mavor Moore za nejlepší počin v oblasti hudební skladby. Kostýmy vytvořilo mladé české design studio Chatty návrhářek Anny Tuškové a Radky Sirkové, mimo jiné držitelek Ceny Designbloku 2011.

autor: Kultura | 14. 10. 2013 13:29

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama