SOUTĚŽ: Vyhrajte dva lístky na Javelin v Meet Factory!

Kultura Kultura
12. 6. 2013 9:15
Vyhrajte vstupenky zdarma na čtvrteční koncert v Meet Factory
Javelin
Javelin | Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvojici lístků na koncert Javelin, který se uskuteční v pražské Meet Factory 13. června.

Soutěžit lze do 12. června do 14 hodin. Výherce budeme informovat mailem, jeho jméno bude zapsané na guestlistu před koncertem.

Javelin je duo producentů z Brooklynu, které se těší zájmu hudební kritiky na druhé straně Atlantiku. Časopis Pitchfork je za jejich album Jamz n Jemz nominoval na desku roku.

Bratranci George Langford a Tom Van Buskirk společně kouzlí s hudbou od roku 2005, i když jejich první s pokusy se datují od dětství. Každý z nich je multi-instrumentalistou: George hraje na kytaru, basovou kytaru, bicí a mandolínu, zatímco Tom hraje na violoncello a klavír.

U obou lze mluvit o posedlosti ke staré škole hip-hopu a diska 80. let. Výsledným mixem, vlastně lépe řečeno soundem je podivný (a tedy osobitý) popově experimentální zvuk zkreslený nejrůznějšími technickými vychytávkami.

„Představte si, že surfujete po radiových stanicích, namícháte si výsledný sound a přidáte text. Není to sice tak úplně jednoduché, ale moc nás to baví." Mluví o tvůrčím procesu Langford.

Každý z koncertů Javelin je neopakovatelný a kapela jich má na kontě přes dvě stovky, včetně Lollapaloozy. Čtvrteční koncert v MeetFactory je jejich premiérou v Praze a představí zde svoji poslední desku Hi Beams.

Společně s Javelin můžete zažít také nový synth-popový projekt Petra Marka (MIDI LIDI) a Moniky Midriakové s názvem Monikino Kino.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy