SOUTĚŽ: Vyhrajte dva lístky na Javelin v Meet Factory!

Kultura Kultura
12. 6. 2013 9:15
Vyhrajte vstupenky zdarma na čtvrteční koncert v Meet Factory
Javelin
Javelin | Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvojici lístků na koncert Javelin, který se uskuteční v pražské Meet Factory 13. června.

Soutěžit lze do 12. června do 14 hodin. Výherce budeme informovat mailem, jeho jméno bude zapsané na guestlistu před koncertem.

Javelin je duo producentů z Brooklynu, které se těší zájmu hudební kritiky na druhé straně Atlantiku. Časopis Pitchfork je za jejich album Jamz n Jemz nominoval na desku roku.

Bratranci George Langford a Tom Van Buskirk společně kouzlí s hudbou od roku 2005, i když jejich první s pokusy se datují od dětství. Každý z nich je multi-instrumentalistou: George hraje na kytaru, basovou kytaru, bicí a mandolínu, zatímco Tom hraje na violoncello a klavír.

U obou lze mluvit o posedlosti ke staré škole hip-hopu a diska 80. let. Výsledným mixem, vlastně lépe řečeno soundem je podivný (a tedy osobitý) popově experimentální zvuk zkreslený nejrůznějšími technickými vychytávkami.

„Představte si, že surfujete po radiových stanicích, namícháte si výsledný sound a přidáte text. Není to sice tak úplně jednoduché, ale moc nás to baví." Mluví o tvůrčím procesu Langford.

Každý z koncertů Javelin je neopakovatelný a kapela jich má na kontě přes dvě stovky, včetně Lollapaloozy. Čtvrteční koncert v MeetFactory je jejich premiérou v Praze a představí zde svoji poslední desku Hi Beams.

Společně s Javelin můžete zažít také nový synth-popový projekt Petra Marka (MIDI LIDI) a Moniky Midriakové s názvem Monikino Kino.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 


 

Právě se děje

Další zprávy