SOUTĚŽ Popřejte Roxy k 21. narozeninám. Úplně zdarma!

Kultura Kultura
11. 10. 2013 14:56
Pražský klub slaví festivalem Be Twenty One
Engine Earz Experiment
Engine Earz Experiment | Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Chcete se stát gratulanty na úvodu narozeninové párty pražského klubu Roxy? S deníkem Aktuálně.cz můžete vyhrát čtyřikrát dvě vstupenky zdarma na první den festivalu Be Twenty One, na kterém vystoupí britská kapela Engine Earz Experiment se zpěvačkou Jennou G a česká Djská špička.

Soutěžit lze do pondělí 14. října (do 11:00). Výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu před akcí.

Program festivalu Be Twenty One slibuje pestrý týden plný koncertů, tanečních akcí, výstav, divadel a performancí, a to jak zahraničních tak i špičkových českých kapel, DJů, umělců a performerů.

Foto: Aktuálně.cz

V průběhu celého festivalového týdne budou otevřeny brány klubu, divadla, galerie i kavárny v prostorách ROXY a NoD v pražské Dlouhé ulici.

„Podařilo se nám připravit vyvážený a nekonvenční festivalový program, kde si na své přijdou jak milovníci známých a časem prověřených zahraničních kapel, DJů a projektů, ale také návštěvníci, kteří hledají nová a neokoukaná jména na hudební i umělecké scéně. Takoví jsou podle nás návštěvníci ROXY a NoD a program festivalu je tedy dárkem pro ně" říká dramaturgyně festivalu Lenka Senová.

Samotnému festivalu bude předcházet odhalení levitujícího sousoší Vznášení od Kurta Gebauera v Dlouhé ulici.
Slavnostní zahájení se uskuteční 21. října spuštěním videomappingu Františka Pecháčka s názvem Up, který zahalí do 3D projekce budovu Roxy.

Na zahájení zahraje řízná bass/dubstepová kapela Engine Earz Experiment se zpěvačkou Jennou G. Druhý den zatřese se základy klubu holandská trojice Dope D.O.D. Ve středu v rámci Soundz Czech nabídne Roxy program netradičně na třech pódiích, kde vystoupí 14 tuzemských kapel. Čtvrtek bude patřit kapele Morcheeba, která přiveze své čerstvé album Head Up High.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

K narozeninám přijede v pátek 25. října popřát i legendární DJ Andy C, sekundovat mu bude Culture Shock. V sobotu potěší milovníky rovnějších beatů velikáni elektronické hudby Sébastien Legér a Funk D`Void.

Jednoznačným vyvrcholením hudebního programu bude akustické vystoupení vyspělého newyorského rappera a písničkáře, držitele Grammy Everlasta, který představí své nové album The Life Acoustic.

Narozeninová oslava Roxy se bude týkat i Experimentálního prostoru NoD, který v týdnu od 21. do 27. října nabídne smršť vernisáží, divadelních představení, performancí i hudebních koncertů.

Hned první den festivalu budou zahájeny tři výstavy, z nichž hlavní, tematická skupinová výstava Horor, černý humor v Galerii NoD ukáže díla umělců jako je Michael Rittstein, Josef Bolf, Jaroslav Róna, František Skála a dalších.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

V galerii Video NoD se představí Jiří Černický, jeden z finalistů Ceny Jiřího Chalupeckého, a v galerii NoD Mini vystaví Tomáš Vaněk jeden ze svých nových participů, které jsou serií akcí nebo reakcí koncipovaných pro konkrétní místo nebo situaci.

V rámci festivalu bude uvedena premiéra Man Machine souboru monumentálních loutek Echt Street Puppets. Vedle nových divadelních projektů se předvede výběr z toho nejlepšího divadelní dramaturgie - ceněný projekt Nedotknutelní od Spitfire Company, rozverný Kabaret Shakespeare s Davidem Prachařem a Lucií Trmíkovou v hlavních rolích a výtvarně-hudebně-divadelní projekt Lovci o sestrách Válových.

Z koncertů bude jedním z highlightů programu koncert Moniky Načevy a Justina Lavashe a koncert jedné z nejosobitějších českých kapel Vložte kočku. Večerní program festivalu završí známí Djs, kteří v NoD vytvoří tu pravou festivalovou atmosféru.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Bolivijský prezident Morales věří, že mandát obhájil v nedělním prvním kole voleb. Volební soud ale přestal zveřejňovat výsledky sčítání

Bolivijský prezident Evo Morales, který stojí v čele země už téměř 14 let, vyhrál první kolo nedělních prezidentských voleb. Podle předběžných výsledků, které po sečtení zhruba 84 procent hlasů oznámil volební soud, ale nezískal přes padesát procent hlasů, ani nezvítězil s desetiprocentním náskokem. Pokud se tyto výsledky potvrdí, bude se 15. prosince poprvé v této zemi konat druhé kolo prezidentských voleb. Podle pozorovatelů Organizace amerických států (OAS) ale volební soud už několik hodin nezveřejňuje další sčítání výsledků.

Podle dosud zveřejněných výsledků získal Morales 45,3 procenta hlasů a jeho největší soupeř Carlos Mesa 38,2 procenta hlasů. A zatímco Mesa po zveřejnění těchto výsledků už vyzval ostatní opoziční kandidáty, aby ho podpořili ve druhém kole, Morales prohlásil, že druhé kolo nebude, protože "věří v sílu venkova". Zatím totiž nebyly sečteny všechny výsledky z venkovských oblastí, kde má nynější prezident více příznivců než Mesa.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Provoz na lince metra A byl před sedmou hodinou znovu obnoven

Vyplývá to z informací na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. Metro v pondělí ráno krátce nejezdilo mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař kvůli srážce soupravy s člověkem. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy