reklama
 
 

SOUTĚŽ Popřejte Roxy k 21. narozeninám. Úplně zdarma!

11. 10. 2013 14:56
Pražský klub slaví festivalem Be Twenty One

Soutěž - Chcete se stát gratulanty na úvodu narozeninové párty pražského klubu Roxy? S deníkem Aktuálně.cz můžete vyhrát čtyřikrát dvě vstupenky zdarma na první den festivalu Be Twenty One, na kterém vystoupí britská kapela Engine Earz Experiment se zpěvačkou Jennou G a česká Djská špička.

Soutěžit lze do pondělí 14. října (do 11:00). Výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu před akcí.

Program festivalu Be Twenty One slibuje pestrý týden plný koncertů, tanečních akcí, výstav, divadel a performancí, a to jak zahraničních tak i špičkových českých kapel, DJů, umělců a performerů.

V průběhu celého festivalového týdne budou otevřeny brány klubu, divadla, galerie i kavárny v prostorách ROXY a NoD v pražské Dlouhé ulici.

„Podařilo se nám připravit vyvážený a nekonvenční festivalový program, kde si na své přijdou jak milovníci známých a časem prověřených zahraničních kapel, DJů a projektů, ale také návštěvníci, kteří hledají nová a neokoukaná jména na hudební i umělecké scéně. Takoví jsou podle nás návštěvníci ROXY a NoD a program festivalu je tedy dárkem pro ně" říká dramaturgyně festivalu Lenka Senová.

Samotnému festivalu bude předcházet odhalení levitujícího sousoší Vznášení od Kurta Gebauera v Dlouhé ulici.
Slavnostní zahájení se uskuteční 21. října spuštěním videomappingu Františka Pecháčka s názvem Up, který zahalí do 3D projekce budovu Roxy.

Na zahájení zahraje řízná bass/dubstepová kapela Engine Earz Experiment se zpěvačkou Jennou G. Druhý den zatřese se základy klubu holandská trojice Dope D.O.D. Ve středu v rámci Soundz Czech nabídne Roxy program netradičně na třech pódiích, kde vystoupí 14 tuzemských kapel. Čtvrtek bude patřit kapele Morcheeba, která přiveze své čerstvé album Head Up High.

K narozeninám přijede v pátek 25. října popřát i legendární DJ Andy C, sekundovat mu bude Culture Shock. V sobotu potěší milovníky rovnějších beatů velikáni elektronické hudby Sébastien Legér a Funk D`Void.

Jednoznačným vyvrcholením hudebního programu bude akustické vystoupení vyspělého newyorského rappera a písničkáře, držitele Grammy Everlasta, který představí své nové album The Life Acoustic.

Narozeninová oslava Roxy se bude týkat i Experimentálního prostoru NoD, který v týdnu od 21. do 27. října nabídne smršť vernisáží, divadelních představení, performancí i hudebních koncertů.

Hned první den festivalu budou zahájeny tři výstavy, z nichž hlavní, tematická skupinová výstava Horor, černý humor v Galerii NoD ukáže díla umělců jako je Michael Rittstein, Josef Bolf, Jaroslav Róna, František Skála a dalších.

V galerii Video NoD se představí Jiří Černický, jeden z finalistů Ceny Jiřího Chalupeckého, a v galerii NoD Mini vystaví Tomáš Vaněk jeden ze svých nových participů, které jsou serií akcí nebo reakcí koncipovaných pro konkrétní místo nebo situaci.

V rámci festivalu bude uvedena premiéra Man Machine souboru monumentálních loutek Echt Street Puppets. Vedle nových divadelních projektů se předvede výběr z toho nejlepšího divadelní dramaturgie - ceněný projekt Nedotknutelní od Spitfire Company, rozverný Kabaret Shakespeare s Davidem Prachařem a Lucií Trmíkovou v hlavních rolích a výtvarně-hudebně-divadelní projekt Lovci o sestrách Válových.

Z koncertů bude jedním z highlightů programu koncert Moniky Načevy a Justina Lavashe a koncert jedné z nejosobitějších českých kapel Vložte kočku. Večerní program festivalu završí známí Djs, kteří v NoD vytvoří tu pravou festivalovou atmosféru.

autor: Kultura | 11. 10. 2013 14:56

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama