Velká dražba fotek Herberta Slavíka. Výtěžek aukce Aktuálně.cz získají děti z SOS vesničky

Magazín Magazín
1. 11. 2016 7:00
Batman, králík nebo Sněhurka. V to proměnil fotograf Herbert Slavík přibližně 50 dětí z SOS dětské vesničky v Karlových Varech. Fotografie budou od úterý 1. listopadu draženy v dobročinné online aukci na Aktuálně.cz.
Herbert Slavík: Zpívám, tedy jsem.
Herbert Slavík: Zpívám, tedy jsem. | Foto: Herbert Slavík

Fotograf Herbert Slavík splnil zhruba padesátce dětí z SOS dětské vesničky v Karlových Varech přání a na den je proměnil v oblíbenou postavu.

Aukce fotografií

Herbert Slavík - zákulisí aukce
  • Aukci fotografií na podporu dětí z vesniček SOS najdete na této stránce.
  • Draží se celkem 12 fotografií Herberta Slavíka.
  • Aukce začíná v úterý 1. listopadu v 15.00.

Vznikl tak tucet snímků, které Hypoteční banka vydraží od úterý do čtvrtka na Aktuálně.cz v online aukci. Děti se v rámci akce převtělily do svých oblíbených postav a fotograf Slavík je zachytil jako princezny, kouzelníky, králíky nebo Batmany.

"Chtěli jsme děti stylizovat do určitých postav. Pěstouni ve vesničkách zjistili, jaké jsou oblíbené pohádky a pohádkové postavy dětí a podle toho jsme se snažili pořídit kostýmy. Fotili jsme přímo ve vesničce. Vznikla tam improvizovaná kostymérna, děti si mohly vybrat," vysvětlil Herbert Slavík v rozhovoru.

Výtěžek z online aukce, která začíná v úterý v 15:00 na těchto stránkách Aktuálně.cz, má zlepšit životní podmínky dětí, o které se stará právě nezisková organizace SOS dětské vesničky.

SOS dětské vesničky pomáhají dětem, které zažily týrání, zneužívání, nezájem nebo ztrátu rodičů, život na ulici nebo v ústavu. Letos takto podaly pomocnou ruku 1100 dětem.

 

Právě se děje

Další zprávy