Sölden: Ideální místo na zimní dovolenou s rodinou!

Ilona Víchová
12. 2. 2013 14:47
Užijte si zimní dovolenou plnou zábavy pro celou rodinu. Vyzkoušejte lyžařské středisko Sölden
Foto: Žena

Sölden patří mezi oblíbená lyžařská střediska nejen pro rodiny s dětmi, ale pro svou romantickou atmosféru je navštěvován páry a novomanžely, kteří si chtějí zalyžovat a užít termální lázně. Poznejte s námi krásu nejznámějšího lyžařského a snowboardového střediska v Alpách. Dovolená snů, to je skiareál Sölden.

Mohutná síla zimy

Sölden je místem, kde se koná světový pohár a také se stalo nejznámějším lyžařským a snowboardovým střediskem v Alpách. Celá řada sjezdovek je k dispozici lyžařům a milovníkům zimních sportů. K lyžování svádí více než 150 kilometrů upravovaných sjezdovek různé obtížnosti. Na nejvyšší bod hor vás dopraví 33 ultramoderních lanovek s přepravním výkonem 68 tisíc osob za hodinu. Tato rychlost zaručuje lyžování bez nudného čekání na lanovku.

Foto: Žena

Sjezdovky všude, kam se podíváte

Na Söldenu si vyberou začátečníci i profesionální lyžaři. Nabídka zahrnuje 69 kilometrů modrých sjezdovek, 52 kilometrů červených a 28 kilometrů černých sjezdovek. Sölden slibuje jednoduchý terén pro začátečníky i náročné sjezdovky na lyžařském vrcholu Gaislachkogl, který se nachází ve výšce 3 058 metrů. Milovníci free ride stylu si přijdou právě na tomto vrcholu na své. Užijí si jízdu ve sněhu mimo zajištěné lyžařské trasy. Ostatní sjezdovky jsou denně upravované a udržované pomocí 26 sněžných rolb.

3 krát 3 tisíce metrů

Sölden je pověstný, jako jediné lyžařské středisko, které má hned tři třítisícovky a to Gaislachkogl, Tiefenbachkogl a Schwarze Schneide. Krásnou zábavou je BIG 3 Rallye, kdy se vydáte a zdoláváte všechny tři vrcholy. Start je v údolí u stanice  lanovky Giggijochbahn a cíl v údolí stanic Gaislachkoglbahn.

Mezi těmito body leží 50 kilometrů sjezdovek, 10 tisíc výškových metrů a tři nádherná alpská panoramata, která si užijete na vyhlídkových platformách BIG 3. Kromě této krásné podívané, na vás každou středu ve stanici Gaislachkogl čeká Multimedia Nightshow, lyžařské školy a kluby prezentují fascinující demonstrace zimních sportů od kolébky až po současnost.

Foto: Žena

Zábava na každém kroku

V Söldenu se rozhodně nudit nebudete. Hory nabízí nádherné lyžařské stopy a rozmanité trasy v Söldenu a Ventu. V okolí jsou i půjčovny vybavení pro běh na lyžích. Neuvěřitelným zážitkem se stane túra na sněžnicích nebo zimní turistika. Ponořte se do přírody na uklizených a označených zimních turistických stezkách a objevte malebná místečka.

Pokud se necítíte, vydejte se na túru z průvodcem. Pro milovníky adrenalinu je v Söldenu paragliding. Pocítíte dokonalou volnost a spojení s nebem.

Foto: Žena

Místa, která nesmíte minout

Volnočasové centrum je multifunkčním a multimediálním místem, kde se zrelaxujete, zaplavete a můžete potrénovat ve výškách. Hned v lyžařském středisku vás pozvou k návštěvě více než 30 chat a restaurací. Užijete si tradiční chaty, horské bary nebo velkoplošné samoobslužné restaurace.

Foto: Žena

Luxus zakončuje moderní lázeňský komplex Aqua Dome. Tyto Tyrolské termální lázně Längenfeld leží ve spodní části Ötzgtalu. Vykoupete se ve vodě z ledovce filtrované několika vrstvami hornin. Pramen teče z hloubky 1 865 metrů a má teplotu 40 stupňů Celsia. Aqua Dome má rozlohu 50 tisíc metrů čtverečních a slibuje vrchol luxusu.

Jeden z bazénů ve volnočasovém centru Freizeit Arena Sölden.
Jeden z bazénů ve volnočasovém centru Freizeit Arena Sölden. | Foto: Žena

Rodina s dětmi zažije báječný den, když navštíví volnočasové centrum Freizeit Arfena Sölden. Bude na vás čekat kanál s divokou vodou a vířivá lehátka. Pro rodiny je v areálu bazén pro děti se skluzavkou a samostatný hrací koutek pro ty nejmenší. A kdo by chtěl prožít trochu té mrazivé zimy, může vyrazit na kluziště v Söldenu. Pohodlné brusle jsou k zapůjčení na místě.

Foto: Žena

Příjemný týden s rodinou na horách nezapomeňte zakončit velkou párty. Příležitost budete mít každý pátek, kdy se pořádá Sölden Party na vrcholu Giggijoch. O příjemný konec dovolené se postará Dj Sound ve Funzone na Giggijochu ve výšce 2 300 metrů.

A to není všechno... Chcete ušetřit?

Ušetřete s MasterCard(R) nebo Maestro(R) 24 eur na týdenním skipasu do rakouské oblasti Sölden v údolí Ötztal.

Jak získat 10% slevu na skipas do lyžařské oblasti Sölden?

V sekci SLEVA NA SKIPAS vyplňte údaje pro ověření své platební karty MasterCard(R) nebo Maestro(R)
Poukaz si vytiskněte a vezměte s sebou na dovolenou
Při platbě skipasu kartou MasterCard(R) nebo Maestro(R) v oblasti Sölden předložte voucher a 10% sleva je vaše!

Voucher lze získat do 31. 3. 2013 a lze jej uplatnit až do 5. 5. 2013.

Sleva platí pro jeden nákup až pěti skipasů v minimální délce tři dny. Jméno na kartě MasterCard(R) nebo Maestro(R), se kterou budete skipasy platit, musí být stejné jako jméno na voucheru

Více se o této akci dozvíte ZDE >>

 

 

Právě se děje

Další zprávy