Šok a zděšení. Internet oplakává smrt Marka Darcyho

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
30. 9. 2013 13:03
Můj bože, ona odstřelila Marka Darcyho, zlobí se lidé na Twitteru
Deníky Bridget Jonesové mají po světě miliony fanoušků.
Deníky Bridget Jonesové mají po světě miliony fanoušků. | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Fanoušci literární hrdinky Bridget Jonesové jsou v šoku. Právě se dozvěděli, že autorka Helen Fieldingová ve svém novém románu "odstřelila" oblíbeného Marka Darcyho. Informuje o tom britský zpravodajský server BBC.

Dlouho očekávané pokračování deníků Bridget Jonesové, tentokrát nazvané "Mad About The Boy" ("Zblázněná do kluka"), má vyjít 10. října. Jenže radostné těšení vystřídalo rozčarování.

Britský list The Sunday Times totiž otiskl úryvek z knihy. V něm Bridget prozradí, že Mark Darcy, její manžel a otec jejich dvou dětí, je již pět let mrtev.

Darcyho si oblíbili nejen čtenáři Bridgetiných deníků, ale i příznivci filmových zpracování. Na plátně ho ztvárnil Colin Firth.

Mark Darcy je populární i díky skvělému ztvárnění Colinem Firthem,
Mark Darcy je populární i díky skvělému ztvárnění Colinem Firthem, | Foto: Reuters

Odstřelila Marka Darcyho? Není to ilegální?

Krátce po zveřejnění zprávy bombardovali zhrzení fanoušci sociální sítě projevy zděšení i rozčarování.

Katy Bellová si na Twitteru povzdechla:  "Dokonalý muž existuje jen ve fikci. A nyní je ke všemu mrtvý..."

Lola Dacková nazvala autorku Helen Fieldingovou "kazisvětem" a děsí se: "Můj bože, ona odstřelila Marka Darcyho!"

Autorka Helen Fieldingová své čtenáře pořádně naštvala, ale zase si udělala výborné promo pro svůj nový titul.
Autorka Helen Fieldingová své čtenáře pořádně naštvala, ale zase si udělala výborné promo pro svůj nový titul. | Foto: Aktuálně.cz

Jiný diskutující pod přezdívkou "purpleclaire" na Twitteru píše: "Nechci žít ve světě, kde Mark Darcy a Bridget Jonesová nežijí šťastně až na věky. Zašla jste příliš daleko, Helen Fieldingová, příliš daleko."

Jenny Worstallová se rovnou sarkasticky ptá: "Není náhodou ilegální zabít pana Darcyho?"

Zemřel skutečně Mark a co se mu stalo? Na to si budou muset čtenáři Bridget Jonesové počkat nejméně do 10. října 2013.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Policie odložila kauzu známek, kvůli níž skončil ministr Kremlík

Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Odložení případu ale ještě přezkoumá státní zastupitelství. Na webu to ve středu uvedla Česká televize na základě informací Vrchního státního zastupitelství v Praze. Trestní oznámení podával premiér Andrej Babiš (ANO), který zakázku na známky označoval za předraženou.

"Věc byla policejním orgánem odložena," řekl nyní ČT státní zástupce Marek Bodlák. Pražské Vrchní státní zastupitelství však rozhodnutí policie ještě prověří. "Spisový materiál dosud nebyl kompletně přezkoumán," uvedl Bodlák.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) v lednu oznámil, že IT části systému elektronických dálničních známek, včetně e-shopu a mobilní aplikace, vytvoří firma Asseco Central Europe. Systém měla také firma následně čtyři roky provozovat a celkem měla od státu dostat 401 milionů korun. Zakázka byla vedena v utajovaném režimu a nebyla vyhlášena klasická veřejná soutěž. Kritizovali to opoziční poslanci, a poté i premiér uvedl, že je zakázka předražená a SFDI o ní vládu neinformoval. Zakázka byla zrušena, Babiš navrhl odvolání Kremlíka a kvůli tendru podal trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Europoslanci varovali vlády před ovlivňováním nezávislosti médií

Vlády některých států Evropské unie se podle europoslanců pokoušejí umlčovat nezávislá média a omezovat jejich pluralitu. Evropský parlament ve středu vyzval Evropskou komisi, aby pravidelně hodnotila nezávislost médií v členských zemích a jejich vlastnické struktury. Poslanci v usnesení přijatém výraznou většinou hlasů také odsoudil násilí, pronásledování a nátlak, kterým čelí novináři v některých členských státech EU.

"Média by měla sloužit pravdě, nikoli lži. Měla by sloužit voličům, nikoli těm, kteří jsou u moci, a moc by měla kontrolovat," prohlásila zpravodajka přijatého usnesení Magdalena Adamowiczová zastupující v EP polskou opozici. Rezoluce konstatuje, že v některých případech se vlády snaží tuto roli médiím komplikovat a oslabovat jejich nezávislost a pluralitu. Parlament je "hluboce znepokojen sílícími politickými útoky na média a odsuzuje nedostatečnou ochranu jejich zdrojů". Poslanci kritizovali i stav veřejnoprávních médií v některých zemích, která jsou podle nich "ukázkou provládní propagandy".

Evropská komise od letošního roku posuzuje pluralitu médií v členských zemích v rámci ročního hodnocení stavu právního státu. Ve většině zemí je podle Bruselu situace vyhovující. V Polsku, Maďarsku, Bulharsku a na Maltě má však komise obavy z možného vlivu vládnoucích politiků na veřejnoprávní i soukromá média. Česka, Bulharska a Kypru se zase týkaly výtky spojené s nedostatečnou transparentností vlastnictví médií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy