Šok a zděšení. Internet oplakává smrt Marka Darcyho

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
30. 9. 2013 13:03
Můj bože, ona odstřelila Marka Darcyho, zlobí se lidé na Twitteru
Deníky Bridget Jonesové mají po světě miliony fanoušků.
Deníky Bridget Jonesové mají po světě miliony fanoušků. | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Fanoušci literární hrdinky Bridget Jonesové jsou v šoku. Právě se dozvěděli, že autorka Helen Fieldingová ve svém novém románu "odstřelila" oblíbeného Marka Darcyho. Informuje o tom britský zpravodajský server BBC.

Dlouho očekávané pokračování deníků Bridget Jonesové, tentokrát nazvané "Mad About The Boy" ("Zblázněná do kluka"), má vyjít 10. října. Jenže radostné těšení vystřídalo rozčarování.

Britský list The Sunday Times totiž otiskl úryvek z knihy. V něm Bridget prozradí, že Mark Darcy, její manžel a otec jejich dvou dětí, je již pět let mrtev.

Darcyho si oblíbili nejen čtenáři Bridgetiných deníků, ale i příznivci filmových zpracování. Na plátně ho ztvárnil Colin Firth.

Mark Darcy je populární i díky skvělému ztvárnění Colinem Firthem,
Mark Darcy je populární i díky skvělému ztvárnění Colinem Firthem, | Foto: Reuters

Odstřelila Marka Darcyho? Není to ilegální?

Krátce po zveřejnění zprávy bombardovali zhrzení fanoušci sociální sítě projevy zděšení i rozčarování.

Katy Bellová si na Twitteru povzdechla:  "Dokonalý muž existuje jen ve fikci. A nyní je ke všemu mrtvý..."

Lola Dacková nazvala autorku Helen Fieldingovou "kazisvětem" a děsí se: "Můj bože, ona odstřelila Marka Darcyho!"

Autorka Helen Fieldingová své čtenáře pořádně naštvala, ale zase si udělala výborné promo pro svůj nový titul.
Autorka Helen Fieldingová své čtenáře pořádně naštvala, ale zase si udělala výborné promo pro svůj nový titul. | Foto: Aktuálně.cz

Jiný diskutující pod přezdívkou "purpleclaire" na Twitteru píše: "Nechci žít ve světě, kde Mark Darcy a Bridget Jonesová nežijí šťastně až na věky. Zašla jste příliš daleko, Helen Fieldingová, příliš daleko."

Jenny Worstallová se rovnou sarkasticky ptá: "Není náhodou ilegální zabít pana Darcyho?"

Zemřel skutečně Mark a co se mu stalo? Na to si budou muset čtenáři Bridget Jonesové počkat nejméně do 10. října 2013.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy