reklama
 
 

Zvědavá liška, nenasytná kosatka. Snímky přírody, ze kterých se tají dech

8. 9. 2016
Zvědavá liška, která se rozhlíží v ulicích potemnělého městečka. Kosatka plující pod hladinou zachycená na jednom snímku s hejnem ptáků vznášejícím se nad vlnami. To jsou jen některé z fascinujících snímků, které se podařilo zachytit finalistům prestižní fotosoutěže Wildlife Photographer of the Year 2017.

Soutěž Wildlife Photographer of the Year pořádá britské londýnské Přírodopisné muzeum (Natural History Museum). Každoročně přináší to nejlepší, co lze vidět na snímcích od autorů zaměřujících se na fotografování divoké přírody.

Profesionální i amatérští fotografové z 95 států poslali do letošního ročníku soutěže téměř 50 tisíc fotek. Porota, která hodnotila nápad, originalitu i technickou úroveň snímků, vybrala do finále sto nejlepších. Tento soubor bude v muzeu vystaven od 21. října. Expozice potrvá až do září příštího roku, takže ji má šanci vidět i mnoho Čechů, kteří zavítají do Londýna.

Soutěž má dlouhou tradici, letos už mohou diváci navštívit 52. výstavu v pořadí. V galerii připojené k článku si můžete prohlédnout jedenáct snímků z letošní fenomenální série.

autor: Tomáš Vocelka | 8. 9. 2016

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama