Fotku homosexuálního páru vítajícího svého narozeného syna zneužili politici v kampani proti gayům

jaz
5. 3. 2016 13:18
Fotku kanadské fotografky zachycující první okamžiky homosexuálních rodičů, kteří drží poprvé v náručí své právě narozené dítě, zneužili evropští politici. K publikování materiálu v kampani proti homosexualitě nedostali od autorky povolení. Otcové ze snímku jsou celou záležitostí pobouřeni, proti homofobii chtějí ale bojovat laskavostí.
Foto: Facebook / Lindsay Foster

Fotka homosexuálního páru BJ Barona a Frankieho Nelsona, kteří si s dojetím přikládají na hruď svého novorozeného syna Mila, obletěla před dvěma lety celý svět. Emotivní fotografii sdílely na sociálních sítích statisíce lidí a většina vyjadřovala páru svou podporu.

Muži se teď proti své vůli stali hlavními tvářemi kampaně proti homosexualitě, píše server BuzzFeed.

Tweet irské političky ke své anti-gay kampani.
Tweet irské političky ke své anti-gay kampani. | Foto: BuzzFeed

"Musíme znovu potvrdit právo dítěte, aby bylo vychováváno vlastními rodiči, pokud je to možné," napsala na Twitter k fotografii dvou šťastných rodičů irská politička Mary Fitzgibbonová.

Kampaň proti gayům a lesbám rozjela také italská extrémní pravice Fratelli d'Italia (Bratři Itálie). "Nikdy nebude moct říkat mami. Měli bychom hájit práva dětí," stojí na jejich volebních plakátech, pro které využili právě snímek Barona a Nelsona. Ti se o užití svých tváří dozvěděli od příbuzného z Itálie a jsou celou záležitostí znechuceni.

"Používají naši fotku k podpoře své politické propagandy a tvrdí, že popíráme právo našeho syna na matku. Nepodporujeme to a nesouhlasíme s tím," ozval se jeden z otců.

K boji proti homofobii nechtějí používat stejné zbraně jako politici. Vyzvali své stoupence na sociálních sítích, aby podpořili LGBT komunitu a sdíleli pod hashtagem #WeAreFamily (Jsme rodina) své příběhy.

Milo se narodil homosexuálnímu páru před dvěma lety.
Milo se narodil homosexuálnímu páru před dvěma lety. | Foto: Facebook / Lindsay Foster

Na sociálních sítích se tak šíří vzkazy rodičům, ale i politikům, kterým homosexuální páry posílají své fotografie jako důkaz, jak moc jsou jejich rodiny šťastné.

Pobouřená je i kanadská fotografka Lindsay Fosterová, která zvažuje právní kroky proti evropským politikům, kteří bez jejího souhlasu snímek použili ve své kampani.

Milo se narodil před dvěma lety náhradní matce, která ovšem není jeho biologickým rodičem. Baron a Nelson totiž použili dárcovské vajíčko. "Všechny komentáře respektujeme, přestože nemusíme souhlasit s těmi negativními, ty pozitivní ale zdaleka převažují," napsal Barone na Facebook v roce 2014. "Milo je obklopen láskou a bude vyrůstat s vědomím, že existuje mnoho typů rodin a je třeba je respektovat."

 

Právě se děje

Další zprávy