Fotku homosexuálního páru vítajícího svého narozeného syna zneužili politici v kampani proti gayům

jaz
5. 3. 2016 13:18
Fotku kanadské fotografky zachycující první okamžiky homosexuálních rodičů, kteří drží poprvé v náručí své právě narozené dítě, zneužili evropští politici. K publikování materiálu v kampani proti homosexualitě nedostali od autorky povolení. Otcové ze snímku jsou celou záležitostí pobouřeni, proti homofobii chtějí ale bojovat laskavostí.
Foto: Facebook / Lindsay Foster

Fotka homosexuálního páru BJ Barona a Frankieho Nelsona, kteří si s dojetím přikládají na hruď svého novorozeného syna Mila, obletěla před dvěma lety celý svět. Emotivní fotografii sdílely na sociálních sítích statisíce lidí a většina vyjadřovala páru svou podporu.

Muži se teď proti své vůli stali hlavními tvářemi kampaně proti homosexualitě, píše server BuzzFeed.

Tweet irské političky ke své anti-gay kampani.
Tweet irské političky ke své anti-gay kampani. | Foto: BuzzFeed

"Musíme znovu potvrdit právo dítěte, aby bylo vychováváno vlastními rodiči, pokud je to možné," napsala na Twitter k fotografii dvou šťastných rodičů irská politička Mary Fitzgibbonová.

Kampaň proti gayům a lesbám rozjela také italská extrémní pravice Fratelli d'Italia (Bratři Itálie). "Nikdy nebude moct říkat mami. Měli bychom hájit práva dětí," stojí na jejich volebních plakátech, pro které využili právě snímek Barona a Nelsona. Ti se o užití svých tváří dozvěděli od příbuzného z Itálie a jsou celou záležitostí znechuceni.

"Používají naši fotku k podpoře své politické propagandy a tvrdí, že popíráme právo našeho syna na matku. Nepodporujeme to a nesouhlasíme s tím," ozval se jeden z otců.

K boji proti homofobii nechtějí používat stejné zbraně jako politici. Vyzvali své stoupence na sociálních sítích, aby podpořili LGBT komunitu a sdíleli pod hashtagem #WeAreFamily (Jsme rodina) své příběhy.

Milo se narodil homosexuálnímu páru před dvěma lety.
Milo se narodil homosexuálnímu páru před dvěma lety. | Foto: Facebook / Lindsay Foster

Na sociálních sítích se tak šíří vzkazy rodičům, ale i politikům, kterým homosexuální páry posílají své fotografie jako důkaz, jak moc jsou jejich rodiny šťastné.

Pobouřená je i kanadská fotografka Lindsay Fosterová, která zvažuje právní kroky proti evropským politikům, kteří bez jejího souhlasu snímek použili ve své kampani.

Milo se narodil před dvěma lety náhradní matce, která ovšem není jeho biologickým rodičem. Baron a Nelson totiž použili dárcovské vajíčko. "Všechny komentáře respektujeme, přestože nemusíme souhlasit s těmi negativními, ty pozitivní ale zdaleka převažují," napsal Barone na Facebook v roce 2014. "Milo je obklopen láskou a bude vyrůstat s vědomím, že existuje mnoho typů rodin a je třeba je respektovat."

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy