Sníh pomohl policii, od bankomatu ke skrýši vedly stopy

Petr Jemelka Petr Jemelka, jem
8. 1. 2010 14:45
Alespoň k něčemu je sněhová kalamita dobrá
Pozor, klouže to... Ilustrační snímek.
Pozor, klouže to... Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Denesway - Britským policistům dopomohla k chycení zlodějů sněhová kalamita. Stačilo jít pouze po jejich stopách.

Dva nenechavci si chtěli přilepšit vyloupením bankomatu v supermarketu ve vesnici Denesway, ale podařilo se jim pouze spustit shodou okolností nedávno nainstalovaný alarm, a tak raději utekli s prázdnou.

Přivolaní policisté si všimli v čerstvě napadaném sněhu dvou párů stop, které tam, ke smůle zlodějů, byly jediné. Dopadnout pachatele proto byl poměrně snadný úkol. 

Šlápoty ve sněhu vedly až ke dveřím nedalekého domu, ve kterém se zloději skrývali.

Je však velmi pravděpodobné, že by oba smolaři skončili v rukou policie, i kdyby nesněžilo. Při činu je totiž snímala kamera.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy