reklama
 
 

Sníh, led a zimní zážitky v létě? Ano! V Tux-Finkenbergu

16. 4. 2018 22:05
Turistická oblast Tux-Finkenberg leží ve spolkové zemi Tyrolsko. Rozprostírá se od luk ve Finkenbergu na začátku Tuxského údolí až po věčný led ledovce Hintertux. Nabízí zábavu, sport a zážitky po celý rok. Co tak zkusit nezapomenutelné léto na horách ve vesnicích Finkenberg, Tux a Hintertux? Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Komerční projekt - Léto na sněhu není zcela obvyklé. Na ledovci Hintertuxer Gletscher je to však možné a vlastně i zcela běžné. Jde o jedinou celoroční lyžařskou oblast v Rakousku. I během letních měsíců mají lyžaři a snowboardisté k dispozici 18 km kvalitních sjezdovek. Bonbónkem je kuriozita jinde nevídaná. Přesně 25 metrů pod sjezdovkou na vás čeká Ledový palác - přírodní fenomén vzniklý spojením několika ledovcových dutin. Vchod do paláce se nachází v 3250 metrech. Za doprovodu průvodce budete uvnitř ledovce objevovat ledové krystaly, zamrzlé vodopády a třpytivé tyrkysové barvy ledu.

Využít můžete Zillertal Activcard - turistickou kartu pro celou rodinu. Turistický autobus mezi Finkenbergem a Hintertuxem je zdarma.

Nudit se nebudete

Z typicky letních aktivit na vás čeká 350 kilometrů pěších stezek, k tomu 150 kilometrů tras pro nordic walking, a cyklisté se mohou prohánět na 120 kilometrech cyklostezek. Scenérii tvoří překrásné horské vrcholy, burácející vodopády, zurčící horské potoky, křišťálově čistá jezera a smaragdově zelené pastviny. Že to zní barvotiskově a až neuvěřitelně idylicky? Nedá se nic dělat - tak to v Tux-Finkenbergu zkrátka je.

Rodiny s dětmi se zde budou cítit jako v ráji, hlavně tedy rodiče, protože děti budou spolehlivě a dokonale zabaveny. K dispozici mají různé tematické stezky věnované například propastem, zvířatům, rostlinám, vodě a přírodě obecně. Akční zábavu nabízí dětský zábavní park Gletscherflohsafari. A komu se zasteskne po zimě, může se na asi nejvýše položeném hřišti v Evropě, nazvaném Gletscherflohpark, ve výšce 3250 m uprostřed léta koulovat do sytosti. V Tux-Vorderlanersbachu je na ploše 1000 m2 velká herní aréna s lanovým parkem, lezeckou stěnou, okruhem pro motokáry a obří skluzavkou.

Tipy

Jeskyně Spannagelhöhle - u ledovce Hintertux
Zillertalské Alpy - přírodní park
Nejvýše položené termální lázně v Evropě - v Hintertuxu
Akční hora Penken -freeridové a singltrailové aktivity
Via Ferratas - zajištěná horolezecká trasa s obtížností A-E

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

autor: red | 16. 4. 2018 22:05

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama