Snědl nejvíc palačinek. Pak zemřel, ale vyhrál

Veronika Šmausová, Report
8. 3. 2009 17:03
Kaliningrad - Že všeho moc škodí se přesvědčil ruský rekordman v pojídání palačinek. Po té, co osmačtyřicetiletý Boris Isajev spořádal 43 palačinek, skácel se k zemi a zemřel.
Skořicové palačinky s vanilkovou zmrzlinou a javorovým sirupem.
Skořicové palačinky s vanilkovou zmrzlinou a javorovým sirupem. | Foto: Martin Pošta

Chuť palačinek nadívaných banány a smetanou ani vítězství si tedy neužil. Po posledním soustu padl na kolena a smutně tak zakončil kaliningradský týden palačinek.

"Skutečně si ty palačinky vychutnával, ale pak mu najednou začala z úst lézt pěna a padl k zemi jako pytel kamení," přiznal ruskému listu jeden z pořadatelů akce.

Týden palačinek se odehrával v Černjachovsku.

Isajev pravděpodobně zemřel na zástavu srdce nebo mu v trávicícm traktu zaskočilo sousto. Přivolaný lékař ani lidé z publika mu již nedokázal pomoci.

Že podobné situace nejsou na soutěžích v pojídání nejrůznějších potravin výjimkou potvrdil i pořadatel: "Ale už dřív jsem viděl, jak lidé na podobných soutěžích omdlívají."

Ke cti Isajevovi slouží jeho soutěžní nasazení. Byl prý nejaktivnějším účastníkem soutěže, jedl všechny palačinky, které byly k mání, a po zásluze vyhrál.


 

Právě se děje

před 58 minutami

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy