Snědl nejvíc palačinek. Pak zemřel, ale vyhrál

Veronika Šmausová, Report
8. 3. 2009 17:03
Kaliningrad - Že všeho moc škodí se přesvědčil ruský rekordman v pojídání palačinek. Po té, co osmačtyřicetiletý Boris Isajev spořádal 43 palačinek, skácel se k zemi a zemřel.
Skořicové palačinky s vanilkovou zmrzlinou a javorovým sirupem.
Skořicové palačinky s vanilkovou zmrzlinou a javorovým sirupem. | Foto: Martin Pošta

Chuť palačinek nadívaných banány a smetanou ani vítězství si tedy neužil. Po posledním soustu padl na kolena a smutně tak zakončil kaliningradský týden palačinek.

"Skutečně si ty palačinky vychutnával, ale pak mu najednou začala z úst lézt pěna a padl k zemi jako pytel kamení," přiznal ruskému listu jeden z pořadatelů akce.

Týden palačinek se odehrával v Černjachovsku.

Isajev pravděpodobně zemřel na zástavu srdce nebo mu v trávicícm traktu zaskočilo sousto. Přivolaný lékař ani lidé z publika mu již nedokázal pomoci.

Že podobné situace nejsou na soutěžích v pojídání nejrůznějších potravin výjimkou potvrdil i pořadatel: "Ale už dřív jsem viděl, jak lidé na podobných soutěžích omdlívají."

Ke cti Isajevovi slouží jeho soutěžní nasazení. Byl prý nejaktivnějším účastníkem soutěže, jedl všechny palačinky, které byly k mání, a po zásluze vyhrál.


 

Právě se děje

před 35 minutami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy