Díky zvláštní daňové politice sídlí na Kajmanských ostrovech desítky světových bank a podobně exkluzivní služby nabízí karibské souostroví i potápěčům. Pod průzračnou hladinou žije nedotčený podmořský svět, korály hýří barvami a mezi rybami se proplétají chobotnice, langusty či rejnoci. Historické vraky u pobřeží pak souostroví dělají učiněným potápěčským rájem a na své si přijdou i amatérští průzkumníci světa pod hladinou. Maličká země ,čítající tři ostrovy, má totiž i velký počet pláží vhodných ke šnorchlování.
Ohromný korálový masiv se nachází v destinaci Bloody Bay Marine Parkna u severního pobřeží ostrova Little Cayman. Atol začíná zhruba šest metrů pod hladinou a jde až do hloubky téměř dvou kilometrů, vzhledem ke svým proporcím si ho však užijí jen pokročilejší potápěči.
Pro amatéry je ideální Stingray City na největším z ostrovů Grand Cayman. V křišťálově průhledné vodě plavou desítky rejnoků, kteří si na celoročně aktivní turismus už zvykli. Není tak problém je krmit, hladit nebo si s těmi nejpřítulnějšími dokonce pohrát.
Podpora tohoto specifického turistického sektoru zašla až tak daleko, že se letos v lednu kajmanská vláda rozhodla moře obohatit o další monument v podobě potopení lodi typu Kittiwake u nejznámější pláže Seven Mile Beach. Tu tvoří pobřežní pás mezi městy George Town a West Bay o délce devíti kilometrů a lemuje ho řada barů a restaurací se specialitami karibské kuchyně či luxusní hotely s vlastními bazény a zahradami. Všeobecně tak oblast symbolizuje nejvyšší možný komfort celých ostrovů. Podobný osud jako Kittiwake pak potkal i sovětskou válečnou loď Capt Keith Tibbetts, nicméně vraků k prozkoumání je podstatně víc.
Také suchá zem má návštěvníkům co nabídnout. Kromě několika ptačích rezervací na Little Caymanu se můžete kochat například botanickým parkem královny Alžběty II. s bohatou flórou nebo zamířit na želví farmu u pláže Boatswain's Beach. Oblíbené jsou i špičaté černé skalní útvary zvané Hell a překvapivě na ostrově můžete narazit i na několik málo historických památek. Třeba východně od hlavního města George Town stojí nejstarší stavba ostrova, hrad Pedro St. James z roku 1780.
Vzhledem k možnostem turistického vyžití nebudou poměrně vysoké ceny na Kajmanských ostrovech žádným překvapením. Češi tento karibský ráj teprve objevují a nabídka zájezdů tak není příliš rozsáhlá. Dovolenou v podobě splněného potápěčského snu si můžete vychutnat za ceny od šedesáti tisíc korun.