Slonice zachránila před umrznutím bedna vodky

ČTK ČTK
15. 12. 2012 18:20
Jedna bedna je pro slona totéž, co pro našince panák, říká ředitel polské zoo
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Moskva - Velkou dávku důmyslnosti musel prokázat polský drezér Leonid Labo.

Cestou z cirkusového zájezdu po Japonsku mu na jihu Sibiře začal hořet kamion se dvěma indickými slonicemi Jenny a Magdou.

Pětitunová zvířata se sice podařilo na poslední chvíli vyvést na silnici, ale teplota venku tou dobou klesla ke čtyřiceti stupňům pod nulou.

Zoufalý muž proto lámanou ruštinou požádal venkovany nedaleké obce Minino o bednu lahví vodky a co nejvíc věder s teplou vodou.

V každém vědru rozpustil litr lihoviny a roztokem své svěřence napájel tak dlouho, než se dostavil náhradní kamion.

Příští zastávkou byla pro slonice omská zoologická zahrada, kde se jich ujali ruští veterináři. "Kdyby nebylo vodky, pošly by na zápal plic," řekl novinářům ředitel zoo v polské Lodži Rostislav Šilo. "I u nás za tuhých mrazů dáváme slonům a opicím vodku, ale jen tu ruskou. Jedna bedna vodky je pro slona totéž, co pro našince panák."

Známky opilosti ani kocoviny na slonicích veterináři nenašli, jedinou diagnózou byly prý omrzliny na ušních boltcích.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy