Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Slevoteka.cz: Češi jezdí za wellness pobytem i 500 km

Komerční sdělení
22. 11. 2013 12:56
Na podzim vzrůstá zájem Čechů o koupi wellness pobytů pro dvojice.
Foto: Komerční sdělení

Na podzim vzrůstá zájem Čechů o koupi wellness pobytu pro dvojici. Trend podporují i slevové portály, které u těchto nabídek zvýšily cenovou dostupnost. Páry nejčastěji volí relaxaci v Mariánských Lázních s pobytem na 6 dní, plnou penzí a 14 různorodými procedurami. Ze zahraničních destinací pak relaxují nejraději v Budapešti, kde je v nabídce neomezený vstup do wellness. Z Prahy jsou tak ochotní jet bezmála 530 kilometrů. Vyplývá to z aktuálních statistik specializovaného pobytového portálu Slevotéka.cz.

Které lokality jsou pro wellness pobyty nejoblíbenější?

Při výběru nejvhodnějšího wellness pobytu se lidé zaměřují primárně na nabízené služby a jejich nacenění. Dalším zásadním kritériem je vhodná lokalita. Nejčastěji zájemci o relaxační pobyty vyhledávají lety prověřené oblasti, ideálně mimo hlučná a velká městská centra. „V posledním roce jsme zaznamenali zvýšený zájem o pobyty v Mariánských Lázních, v Lužických horách a Budapešti. Již tradičně jsou v oblibě lázně v Luhačovicích a termální lázně Bešeňová. V tomto případě zaplatí za 3 dny s polopenzí a zlevněným vstupem do termálů přibližně 3 000 korun za dvě osoby," říká Lukáš Przybylski, obchodní ředitel specializovaného pobytového slevového portálu Slevotéka.cz, který nabízí celou řadu wellness pobytů. „Češi si také rádi jezdí užívat wellness do Tater, Piešťan a Bojnic," dodává Lukáš Przybylski.

Foto: Komerční sdělení

Jak daleko jsou lidé kvůli wellness ochotní cestovat?

Ochota cestovat za wellness pobytem jde ruku v ruce s množstvím dní, které plánují lidé v relaxačním prostředí strávit. Pokud je pobyt delší, nevadí podle statistik portálu Slevotéka.cz návštěvníkům cestovat i několik stovek kilometrů. Často jsou v nabídce pobyty za hranicemi České republiky, především na Slovensku, v Maďarsku nebo Rakousku, které se těší velké oblibě. Do slovenské Bešeňové tedy lidé cestují z Moravy přibližně 285 km, což trvá asi 3,5 hodiny. Z Čech je pak trasa ještě o 200 km delší a zabere přibližně 5 hodin. Piešťany jsou o 65 km blíže, lze tedy ušetřit přibližně 1,5 hodiny cesty. Specifickým obdobím je pak zimní sezona, v rámci které volí lidé nejčastěji wellness pobyty na horách. Důvodem je zejména oblíbená kombinace denního lyžování a večerní relaxace v sauně či vířivce.

Foto: Komerční sdělení

V čem se mezi sebou jednotlivé wellness pobyty liší?

Rozdílná úroveň jednotlivých pobytů je dána kvalitou, cenou a objemem služeb v oblasti wellness. Lidé jednoznačně preferují větší hotely či luxusní komplexy, které mají k dispozici celý wellness resort, jenž jim umožňuje každý den jiné kombinace procedur. „Nejdůležitějším parametrem při srovnávání wellness pobytů je samozřejmě šíře a originalita nabídky jednotlivých procedur, saun, vířivek či zážitkových koupelí. Lidé navíc stále častěji vyhledávají možnost využít masáží či plaveckého bazénu s neomezeným vstupem. Za tento komfort jsou ochotni si i připlatit," uvádí Lukáš Przybylski z pobytového slevového portálu Slevotéka.cz. Kromě úrovně nabídky služeb se pobyty liší úrovní ubytování, možností stravování a konzumace alko i nealko nápojů. Součástí některých je plná penze a sleva na nápoje, jinde si naopak jídlo i pití musí zájemce platit navíc.

Foto: Komerční sdělení

Jaké jsou aktuální trendy v oblasti wellness?

Vedle tradičních lázeňských procedur jako jsou masáže, zábaly, parní lázně nebo třeba solná jeskyně, se začínají v nabídkách objevovat speciální procedury. Hotely lákají nové klienty například na léčivé pivní koupele doplněné o konzumaci piva a pivní zábaly. Ve vinných lázních na vás čeká jedinečný zážitek v podobě koupele v dřevěné kádi s přídavkem vinného oleje a vinné soli. Zážitek srovnatelný s pobytem u moře, ale bez nutnosti cestovat tisíce kilometrů, slibují mořské klimatické lázně. Bazén v takovýchto lázních je plný nejen slané vody, ale i opravdových mořských řas. Stále oblíbenější jsou masáže za pomoci medu a čokolády či možnost využít zážitkových sprch. Ty například nabízí během chlazení po sauně hudební doprovod v podobě zpěvu ptáků, hřmění či větru. Mění se zároveň intenzita proudu vody i její směr.

Více informací i konkrétní nabídku wellness pobytů naleznete na slevovém portálu Slevoteka.cz

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy