Soutěž o dvě letenky do Paříže: slavné momenty českého letectví

Magazín Magazín
30. 8. 2019 10:56
Letecká expedice, která v sobotu 7. září odstartuje z letiště v Letňanech, připomene jednu ze slavných, ale poněkud zapomenutých kapitol českého letectví. Vzpomene na dobu, kdy vznikala první mezikontinentální letecká společnost CFRNA a Praha v tom hrála velkou roli. Díky pořadatelům expedice, tedy časopisu Flying Revue, lze při této příležitosti vyhrát předplatné magazínu a dvě letenky s Air France do Paříže.
V soutěži lze vyhrát dvě letenky do Paříže a předplatné časopisu Flying Revue
V soutěži lze vyhrát dvě letenky do Paříže a předplatné časopisu Flying Revue | Foto: Flying Revue

Air France v soutěži nefigurují náhodou, vznikly totiž sloučením pěti leteckých společností, z nichž jednou byla právě CFRNA / CIDNA. 

Expedice časopisu Flying Revue, jejímž je Akutálně.cz mediálním partnerem, chce připomenout dobrodružné počátky civilního letectví v Evropě a upozornit na významnou roli, kterou v nich hrálo Československo a jeho piloti.

Více o téměř zapomenuté historii si můžete přečíst ve speciálu na webu Flying Revue nebo v článku Zapomenutá historie: Čechoslováci stáli u zrodu první mezikontinentální aerolinky.

Soutěžit můžete zde (odkaz vede na web Flying Revue):
Vyhrajte dvě letenky do Paříže s Air France a roční předplatné Flying Revue
 

Právě se děje

před 5 minutami

Brazilský prezident oznámil, že má možná rakovinu kůže. Lékaři mu odstranili mateřské znamínko

Brazilský prezident Jair Bolsonaro má možná rakovinu kůže. Podle agentury Reuters to oznámil poté, co mu ve středu lékaři odstranili mateřské znamínko z ucha. Bolsonaro prohlásil, že se těší dobrému zdraví, ale bylo mu doporučeno zrušení návštěvy města Salvador v brazilském státě Bahía kvůli vyčerpanosti.

Čtyřiašedesátiletý prezident Brazílie je považován za krajně pravicového a také velmi kontroverzního politika. Mnozí ho například viní z toho, že přispívá k odlesňování svou politikou upřednostňování ekonomického rozvoje před ochranou životního prostředí a zlehčováním varovných statistik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy