Šla si zaplavat s medvědy. Málem ji sežrali

Report
13. 4. 2009 14:14
Berlín - Nejspíše pomatená žena se včera postarala chovatelům v berlínské ZOO o krušné chvilky. V době krmení skočila do výběhu pro lední medvědy.
Lední medvěd
Lední medvěd | Foto: Reuters

Jeden z medvědů ženu napadl a pokousal jí ruce a nohy, takže žena musela být převezena do nemocnice.

Nejdříve ale museli pracovníci Zoo ženu vytáhnout z vodní nádrže pro medvědy, což se povedlo až na druhý pokus. Poprvé se žena zachránců vyvlíkla a opět spadla k medvědům do vody.

„Snažili jsme se medvěda odlákat pryč a ženu vytáhnout z ohrady, která je obehnaná sítí,  řadou trnitých překážek a zdí," uvedl mluvčí ZOO Heiner Kloes.

Na ženu útočil jeden ze čtyř starších medvědů ve výběhu. Světoznámý medvěd Knut, který byl odchován ošetřovatelem berlínské zoo, když ho po narození jeho matka odmítla, stál opodál.

Není to poprvé, co se návštěvník berlínské ZOO rozhodl lední medvědy navštívit. V prosinci minulého roku skočil do výběhu medvědů sedmatřicetiletý Němec.

Podle policejní  mluvčí muž vypověděl, že do výběhu skočil proto, že se cítil osamělý. A stejně tak osamělý se mu zdál i Knut.


 

Právě se děje

před 14 minutami

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy