Šla si zaplavat s medvědy. Málem ji sežrali

Report
13. 4. 2009 14:14
Berlín - Nejspíše pomatená žena se včera postarala chovatelům v berlínské ZOO o krušné chvilky. V době krmení skočila do výběhu pro lední medvědy.
Lední medvěd
Lední medvěd | Foto: Reuters

Jeden z medvědů ženu napadl a pokousal jí ruce a nohy, takže žena musela být převezena do nemocnice.

Nejdříve ale museli pracovníci Zoo ženu vytáhnout z vodní nádrže pro medvědy, což se povedlo až na druhý pokus. Poprvé se žena zachránců vyvlíkla a opět spadla k medvědům do vody.

„Snažili jsme se medvěda odlákat pryč a ženu vytáhnout z ohrady, která je obehnaná sítí,  řadou trnitých překážek a zdí," uvedl mluvčí ZOO Heiner Kloes.

Na ženu útočil jeden ze čtyř starších medvědů ve výběhu. Světoznámý medvěd Knut, který byl odchován ošetřovatelem berlínské zoo, když ho po narození jeho matka odmítla, stál opodál.

Není to poprvé, co se návštěvník berlínské ZOO rozhodl lední medvědy navštívit. V prosinci minulého roku skočil do výběhu medvědů sedmatřicetiletý Němec.

Podle policejní  mluvčí muž vypověděl, že do výběhu skočil proto, že se cítil osamělý. A stejně tak osamělý se mu zdál i Knut.


 

Právě se děje

před 17 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy