Široké sjezdovky a slámová polévka? To je Kronplatz!

Ilona Víchová
14. 3. 2012 8:45
Pokud patříte mezi milovníky širokých sjezdovek a nekonečného výhledu, vyzkoušejte lyžování na jihotyrolské hoře Kronplatz!
zdroj: zimni-alpy.cz
zdroj: zimni-alpy.cz | Foto: Aktuálně.cz

Hledáte upravené sjezdovky, unikátní technické zázemí a neotřelou atmosféru? Lyžařské středisko na jihotyrolské hoře si oblíbili lyžaři z celé Evropy!

Jižní Tyrolsko navštěvuje bezpočet lyžařů. Kronplatz patří mezi kvalitní zimní středisko. Jedná nádherná hora, která své návštěvníky pustí do pěti různých směrů. Pro romantické duše jsou ideální procházky do údolních měst a vesniček, které vypadají jako namalované.

Adrenalin nebo klidná jízda?

Opravdovou lyžařskou lahůdkou pro experty v lyžování je dvojice černých sjezdovek Sylvester a Hernegg. Adrenalin vás nepustí po celou dobu jízdy. Velmi mladou sjezdovkou,na kterou čekalo mnoho lyžařů, je červená trať Ried. V celém areálu se rozprostírají rodinné sjezdovky pro vybroušený carving, ale Ried je doménou pro středně pokročilé lyžaře. Tato sedmikilometrová trať se otevřela pro lyžaře v sezóně 2011/2012. Kronplazt je mírná a příjemná hora, ale profesionály rozhodně nezklame. Nejlehčí tratě najdeme na vrcholu. Jde o superlehké modré sjezdovky. Nejvíce se využívá východní a jižní strana hory, která se denně upravuje.

Dohromady na milovníky zimních sportů čeká sto kilometrů tratí. Pokud vám bude skiareál malý, můžete si udělat několikahodinový výlet přes kopce do vesničky San Martin. Ze San Martina odjíždí každých deset minut skibus do sjezdařské velmoci Alta Badie.

zdroj: kronplatz.com
zdroj: kronplatz.com | Foto: Kronplatz.com

Luxus se vším všudy!

Veškerou přepravu na svazích Kronplatzu zajišťují pohodlné a bezpečné kabinkové lanovky. Jedinou nevýhodou ovšem je, že si musíte neustále zouvat lyže. Osmimístná kabinková lanovka Marchner disponuje dokonce vyhřívanými sedačkami. Ideální místo pro začínající lyžaře. K pohodlí slouží nejmodernější technologie zasněžování a úpravy tratí. Jde o jedno z technicky nejpokročilejších míst v této části Dolomit. Pohodlné kabinky s vyhříváním najdete nad širokými svahy Belvedere a Marchner. Příjemně si užijete i sjezdovky Olang a Alpen, které míří do Olangu.  

Pro návštěvníky je v hlavním přístupovém místě Reischach vybudované obrovské parkoviště. Nevýhodou tohoto místa jsou víkendové fronty na skipasy a přeplněnost na lehčích sjezdovkách.

Co byste měli vědět o Kronplatzu?

Denní skipas v hlavní sezóně vyjde dospělého na 41 eur a děti zaplatí 29 eur. Za skipas na šest dní zaplatíme 209 eur a naše ratolesti 147 eur. Denní skipas na celé Dolomiti Superski stojí 45 eur a 32 eur zaplatí děti. Šestidenní je za 225 eur a 158 eur zaplatíte za dítě.

Z České republiky se na místo dostaneme po dálnici na Rozvadov, Mnichov, Insbruck a pak přes Brenner. Dále musíme odbočit na Brixen. Poslední cesta je 30 kilometrů do  Brunecku. Z Prahy je to asi šest set kilometrů. Až na posledních třicet kilometrů pojedete celou dobu po dálnici.

zdroj: kronplatz.com
zdroj: kronplatz.com | Foto: kronplatz.com

Po dni plném dřiny, přijde relaxace

V blízkosti se nachází akvapark Cron4 s příjemnou řekou, masážními tryskami, tobogánem i bazénkem pro batolata. Pánové pak pro uvolnění svalů ocení obrovský svět saun. Akvapark stojí v Reischachu/Riscone, v pěší vzdálenosti od nástupních stanic lanovek. Pokud nejste příznivci mokrých plavek, vydejte se do Messnerova Muzea Ripa. Tento skvost je vybudovaný v hradě nad Bruneckem a nabízí pohled do života mnoha horských národů naší planety.

V nedaleké Alta Badii se pro opravdové gurmány nachází tři restaurace, které se pyšní hvězdičkami Michelin. Určitě si nenechte ujít místní specialitu v podobě slámové polévky. V této oblasti si pochutnáte na jednoduchých špagetách nebo na polévce z mořských plodů. 

 

Právě se děje

Další zprávy