reklama
 
 

Signal festival: Obří humanoidi a unikátní technologie ve světové premiéře

12. 10. 2016 8:00
Ulice Prahy se od čtvrtka do neděle rozzáří světelnými instalacemi festivalu Signal. Díky němu je každý rok k vidění mnoho uměleckých děl, které spojuje téma světla (například svítící sochy nebo projekce). Letos si lidé budou moci prohlédnout práce umělců z celkem jedenácti zemí světa a dvě třetiny z nich budou mít v Praze světovou premiéru.

Podle organizátorů se letošní ročník festivalu SIGNAL chce ukázat divákům trochu jinak, než byli zvyklí například z loňského ročníku. Nejdůležitější bude různorodost, a to jak v hlavním, tak v doprovodném programu. Mezi třiadvacítkou instalací lidé od 13. do 16. října najdou monumentální světelné objekty i působivé interaktivní instalace, které účastníky vtáhnou do dění a udělají z nich spolutvůrce.

"Loňský ročník byl charakteristický spíše intimnějšími instalacemi, s temnějším odstínem. Letos jsme se rozhodli SIGNAL udělat barevný a různorodý. Lidé se mohou těšit na instalace prostorově velmi výrazné, které svou monumentálností uchvátí úplně každého. Čekají je videomappingy, které tuto technologii posunují opět o něco dál, i interaktivní instalace, které budou bavit děti i dospělé," dodává ředitel festivalu Martin Pošta.

Festival loni navštívilo 400 tisíc diváků a stal se tak nejnavštěvovanější kulturní akcí České republiky. Již v předchozích letech se Festival Signal dostal do výběru britského deníku The Guardian, který ho zařadil mezi deset nejlepších světelných festivalů v Evropě. 

autor: Petra Jansová | 12. 10. 2016 8:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama