Signal festival: Obří humanoidi a unikátní technologie ve světové premiéře

Signal Festival
Rakouská umělkyně Amanda Parer se představí na festivalu Signal hned na pěti místech. Na první pohled jde z mimozemských postav možná i strach, diváci ale brzy poznají, že to je neopodstatněné zdání. Umělkyně se inspirovala česko-francouzským animovaným filmem ze 70. let s názvem Divoká planeta.
Projekt čtyř projekcí pro čtyři architektonické klenoty v různých částech světa přišel i do Prahy. Daniel Rossa vytvořil takzvanou site-specific show, se kterou upozorňuje na jednotlivé prvky kostela sv. Ludmily.
Videomapping, jehož inspirací jsou BIG DATA, tedy velká změť anonymních dat. Studio Radugadesign je přetvořilo v barevnou show. Ta roztančí fasádu paláce Kinských.
Neznámá planeta, neznámé živočišné druhy, ale skvělý audiovizuální zážitek. Tak vypadá videomapping umělců ze studia Tigrelab, který je poctou španělskému výzkumníkovi José Celestinu Mutisovi.
Foto: Signal festival
Petra Jansová Petra Jansová
12. 10. 2016 8:00
Ulice Prahy se od čtvrtka do neděle rozzáří světelnými instalacemi festivalu Signal. Díky němu je každý rok k vidění mnoho uměleckých děl, které spojuje téma světla (například svítící sochy nebo projekce). Letos si lidé budou moci prohlédnout práce umělců z celkem jedenácti zemí světa a dvě třetiny z nich budou mít v Praze světovou premiéru.

Podle organizátorů se letošní ročník festivalu SIGNAL chce ukázat divákům trochu jinak, než byli zvyklí například z loňského ročníku. Nejdůležitější bude různorodost, a to jak v hlavním, tak v doprovodném programu. Mezi třiadvacítkou instalací lidé od 13. do 16. října najdou monumentální světelné objekty i působivé interaktivní instalace, které účastníky vtáhnou do dění a udělají z nich spolutvůrce.

"Loňský ročník byl charakteristický spíše intimnějšími instalacemi, s temnějším odstínem. Letos jsme se rozhodli SIGNAL udělat barevný a různorodý. Lidé se mohou těšit na instalace prostorově velmi výrazné, které svou monumentálností uchvátí úplně každého. Čekají je videomappingy, které tuto technologii posunují opět o něco dál, i interaktivní instalace, které budou bavit děti i dospělé," dodává ředitel festivalu Martin Pošta.

Festival loni navštívilo 400 tisíc diváků a stal se tak nejnavštěvovanější kulturní akcí České republiky. Již v předchozích letech se Festival Signal dostal do výběru britského deníku The Guardian, který ho zařadil mezi deset nejlepších světelných festivalů v Evropě. 

 

Právě se děje

Další zprávy