Shodila 77 kilo. Kvůli kůži na břichu ji ale časopis odmítl

pej
10. 5. 2014 8:00
Žena zhubla díky zdravému životnímu stylu 77 kilo. Časopis ale odmítl zveřejnit její fotku v bikinách.
Brooke Birmingham
Brooke Birmingham | Foto: rookenotonadiet.com

Andalusia (Illinois)  Američanka Brooke Birmingham zhubla díky správné životosprávě během posledních čtyř let 77 kilogramů. Za tím účelem si založila i vlastní blog s názvem Brokee Not On A Diet (Brooke není na dietě), kde s ostatními sdílí nejenom dietní tipy a rady, ale i běžné denní zážitky

Příběh o silné vůli a hubnutí zaujal i redaktorku z amerického časopisu Shape Magazine, který se specializuje na diety a zdravý životní styl. Oslovila proto Brooke. Ta měla jedinou podmínku, přála si, aby byla spolu s článkem publikována i její fotka v bikinách. Tu odeslala do redakce, novinářka souhlasila a nikde se nezdál být žádný problém.

Po několika dnech ale dostala Brooke mail s žádostí o zaslání jiné fotografie. Takové, na které bude více oblečena. "Když se podíváte na stránky časopisu z poslední doby, uvidíte mnoho stránek s ženami pouze v bikinách. Byla jsem dost naštvaná," napsala žena na svém blogu.

Brooke Birmingham
Brooke Birmingham | Foto: Facebook Brooke Birmingham

S novinářkou si vyměnila několik mailů, a protože nechtěla ustoupit, její příběh časopis nepublikoval.

"Celá ta věc mě ale doteď frustruje. Mám pocit, že mému tělu se nedostalo stejné úcty jako ostatním. Mé tělo ale je skutečné, není upravené Photoshopem ani zahalené kvůli tomu, že se za něj stydím. Takhle vypadá tělo po ztrátě 77 kilo. Zvládlo skvělé věci a v bikinách vypadá zatraceně dobře," vysvětlila na svém blogu Brooke.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Policie loni odhalila více nelegálních migrantů než předloni. Nejvíce bylo Ukrajinců

Policie loni odhalila 5677 cizinců, kteří v Česku pobývali nelegálně, což je o 685 více než v roce předchozím. Je to nejvyšší počet od roku 2015 a druhý nejvyšší za posledních deset let. Stejně jako v několika minulých letech nejpočetnější skupinu odhalených přistěhovalců tvořili Ukrajinci, a to více než čtvrtinu.

Ukrajinci jsou od roku 2008 obvykle nejpočetnější skupinou odhalených osob, jedinou výjimkou byl rok 2015, kdy při velké migrační vlně šlo o Syřany. Loni bylo odhaleno celkem 1504 Ukrajinců, dále 831 Moldavců, 356 Vietnamců, 323 Gruzínců a 271 Rusů. U posledních dvou národností se pořadí oproti předloňsku prohodilo. Zmíněných pět státních příslušností tvoří zhruba tři pětiny celkového počtu zadržených cizinců.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U Sedlce poblíž Prahy havaroval autobus, čtyři lidé utrpěli zranění

U Sedlce poblíž Prahy dnes ráno havaroval autobus, čtyři lidé mají lehká zranění. Další dva cestující utrpěli šok a skončili v péči posttraumatického týmu. Vůz po nehodě zůstal v poli, příčina havárie zatím není známa.

Podle prvotních informací se autobus převrátil na bok, mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková to ale popřela. Podle ní zůstal na kolech a není nutné nikoho vyprošťovat. "Autobus je na poli, nepřevrácený," uvedla.

Lidé se podle Kerekové dostali sami ven. Kolik jich v autobuse cestovalo, mluvčí zatím nevěděla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy