Seznamka pro nevěrné operuje v zahraničí, láká miliony

ČTK ČTK
25. 12. 2012 16:35
Život je krátký, dopřejte si aférku, láká Brazilce kanadská seznamka Ashley Madison
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Sao Paulo - Chcete podvádět svého partnera či partnerku? Pak je pro vás tím nejlepším místem online seznamka Ashley Madison sídlící v Kanadě, ale rychle expandující do celého světa, napsala agentura AFP.

Od doby, kdy v Brazílii začala nabízet své služby, přitáhla tahle internetová stránka milion Brazilců a změnila jihoamerickou zemi se 194 miliony obyvatel v jeden z největších trhů kanadské společnosti.

Ashley Madison vznikla před deseti lety a její slogan "Život je krátký. Dopřejte si aférku" je nyní přítomný ve 24 zemích včetně osmi milionů členů v USA a šesti milionů v Kanadě.

Ovšem Brazílie je považována za zemi s nejrychlejším rozvojem jak co do počtu klientů, z nichž 70 procent jsou muži, tak do peněz vynaložených na pokušení, jež server nabízí.

"Brazilci mají velmi silné sklony k potěšení, sexu a zábavě," řekl Eduardo Borges, zástupce společnosti pro Brazílii. "A k tomu přispívá ještě fascinace technologií, láska ke komunikaci a záliba v setkávání s dalšími lidmi," dodal.

Celosvětový zisk činí 120 milionů dolarů

Brazílie má asi 80 milionů uživatelů internetu a patří mezi první na světě co do využívání sociálních sítí, jako je Facebook a Twitter. To podle Borgese vytváří podhoubí ne snad pro podporování nevěry, ale pro to, aby ti, kdo ji provozovat chtějí, ji mohli provádět "správným způsobem".

Známe Sexistické prasátečko: Nejhorší reklamy roku

Know-how je tím, co Ashley Madison propaguje jako svou přednost, a nezapomene připomenout tak známé případy nepovedené nevěry, jaká se provalila na bývalého amerického prezidenta Billa Clintona nebo na britského prince Charlese.

"Začali jsme v Brazílii koncem srpna 2011. Čekal jsem do roka půl milionu uživatelů, ale měli jsme jich víc než 800 000. A letošní rok budeme uzavírat s více než milionem, to je mnohem větší růst, než jsme očekávali," dodal Borges.

Se 17 miliony přihlášenými uživateli na celém světě server letos vydělá 120 milionů dolarů, ale Borges neupřesnil, kolik z této částky připadá na Brazílii.

"Brazílie je naším druhým největším trhem co do příjmů," uvedl a dodal, že do konce roku chce společnost otevřít kanceláře v Sao Paulu, které budou první mimo Kanadu.

Pro ženy je seznamka zdarma

V Brazílii je mnoho dalších velkých seznamek, jako je například eHarmony nebo Second Love. To, v čem je Ashley Madison jiná, je skutečnost, že byla založena s ohledem na ženy. Ty za přihlášení neplatí a nic je nestojí ani kontakty s muži, kteří jsou naopak těmi, kdo musí platit za posílání e-mailů, zprávy na chatech, malování srdíček a jakoukoli jinou techniku virtuálního svádění.

David Benoliel, viceprezident společnosti pro Latinskou Ameriku, říká, že seznamka byla v oblasti přijata nad očekávání dobře navzdory "mnoha společenským a náboženským tabu".

Představitelé firmy pohlížejí na nevěru jako na dokonalý recept, jak zachránit manželství před nudou.

"Pokud vám něco v manželství chybí, ale nechcete se rozvádět, pak my vám nabídneme přesně to, co hledáte," tvrdí Borges.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy