reklama
 
 

Nejznámější hlasatelka KLDR končí. Nevyhovuje modernímu obrazu země

4. 12. 2018 11:02
Ri Čchon-hiová patří k nejznámějším tvářím KLDR. | Video: Reuters |  00:42
Severokorejská státní televize KCTV prochází rozsáhlou vlnou modernizace, při níž mimo jiné pravděpodobně nahradí svou nejznámější moderátorku Ri Čchon-hiovou mladší tváří. Hlasatelka údajně nevyhovuje nové image, kterou se režim diktátora Kim Čong-una snaží působit na veřejnost.

Ri (75) v minulosti často oznamovala klíčové politické události, jako jsou například raketové a jaderné testy. Proslavila se i tím, že při oznámení úmrtí obou předchozích severokorejských vůdců Kim Ir-sena a Kim Čong-ila přímo před kamerami plakala.

Státní televize KCTV podle britského listu prochází vlnou modernizace. Kromě vývoje aplikace pro on-line nakupování či streamovací platformy podobné internetové televizi Netflix chce veřejnosti představit i mladší a stylovější reportéry a lépe vybavené televizní studio.

Ri je známa pro svou bezmeznou podporou vládnoucí dynastie Kimů a příležitostně i nevybíravými projevy na účet Západu. V televizi nyní vystupuje stále méně, to se však přisuzuje i jejímu částečnému odchodu do důchodu.

Modernizace KLDR se dotkne i televize

Podle některých odborníků se KLDR snaží vyrovnat s novým stoletím a jeho trendy, což se odráží na i televizní produkci. Televizní programy tak upouštějí od čisté ideologie a zpráv o úspěších "velkých vůdců" a přidávají reportáže z terénu, soustřeďují se přitom na témata jako například vylepšení životních standardů.

Na obrazovkách se tak objevují studenti s mobilními telefony nebo lidé, kteří si v restauracích vychutnávají pizzu.

Poslání televizních programů ovšem zůstává stejné, poznamenal The Daily Telegraph. Ačkoliv reportáže mohou zahrnovat úryvky výroků obyčejných občanů, ti ale vždy projevují svou vděčnosti svému vůdci.

autor: ČTK | 4. 12. 2018 11:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama