Naháči v Lombardii dostali půlmilionovou pokutu, koupali se bez plavek a roušky

Magazín Magazín
8. 7. 2020 9:04
Nejdražší koupání v životě mají za sebou muži, kteří si v italské Lombardii vyšli k vodě bez plavek. Šest naháčů dostalo u Komského jezera od policie pokutu za to, že se v regionu, který byl nejvíce postižený covidem-19, promenádovali nazí a bez roušky. Každý musí zaplatit 3333 eur, což je pro představu asi 89 tisíc korun.
Komské jezero
Komské jezero | Foto: Shutterstock

Policie nudisty spatřila, jak se prochází na pobřeží městečka Abbadia Lariana u Komského jezera. Šest mužů bez plavek a roušky viděli strážníci přímo z lodi, na které podle serveru BBC hlídkují nepřetržitě několik posledních týdnů. 

Nudisté ve věku od 43 do 68 let dostali za koupání a procházku bez plavek a roušky pokutu ve výši 3333 eur, tedy asi 88 tisíc korun. Podle policie muži o opatření ústenek na veřejnosti museli vědět a jejich čin byl pravděpodobně úmyslný. Celkem tak za plavání zaplatí půl milionu korun. 

Komské jezero patří k nejatraktivnějším místům v severní Itálii a je také jednou z nejdražších turistických destinací. Vilu u něj má například herec George Clooney, Bill Gates anebo Ruppert Murdoch. Lombardie však během pandemie utrpěla velké ztráty na životech, a dodnes v ní proto platí přísnější opatření než ve zbytku země. Lidé musí na veřejnosti nosit roušky a dodržovat dvoumetrové rozestupy. 

Během letních veder je ale pro lidi těžké tato opatření dodržet. Policie v posledních dnech zaznamenala 70 plavců, kteří porušili nařízení vlády. Byli to především turisté z Jižní Ameriky a východní i střední Evropy.

O českých nudistech bez roušky psal v dubnu už server CNN, americké novináře tehdy fascinovala skupinka naháčů, kteří se bez roušky i plavek opalovali v Lázních Bohdaneč na Pardubicku.

Trump se brání spekulacím o zdraví. Ukázal, že se umí napít jednou rukou

Americký prezident Donald Trump věnoval část předvolebního mítinku v Tulse tématu, proč si sklenici s vodou držel při pití oběma rukama. | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 25 minutami

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy