Naháči v Lombardii dostali půlmilionovou pokutu, koupali se bez plavek a roušky

Magazín Magazín
8. 7. 2020 9:04
Nejdražší koupání v životě mají za sebou muži, kteří si v italské Lombardii vyšli k vodě bez plavek. Šest naháčů dostalo u Komského jezera od policie pokutu za to, že se v regionu, který byl nejvíce postižený covidem-19, promenádovali nazí a bez roušky. Každý musí zaplatit 3333 eur, což je pro představu asi 89 tisíc korun.
Komské jezero
Komské jezero | Foto: Shutterstock

Policie nudisty spatřila, jak se prochází na pobřeží městečka Abbadia Lariana u Komského jezera. Šest mužů bez plavek a roušky viděli strážníci přímo z lodi, na které podle serveru BBC hlídkují nepřetržitě několik posledních týdnů. 

Nudisté ve věku od 43 do 68 let dostali za koupání a procházku bez plavek a roušky pokutu ve výši 3333 eur, tedy asi 88 tisíc korun. Podle policie muži o opatření ústenek na veřejnosti museli vědět a jejich čin byl pravděpodobně úmyslný. Celkem tak za plavání zaplatí půl milionu korun. 

Komské jezero patří k nejatraktivnějším místům v severní Itálii a je také jednou z nejdražších turistických destinací. Vilu u něj má například herec George Clooney, Bill Gates anebo Ruppert Murdoch. Lombardie však během pandemie utrpěla velké ztráty na životech, a dodnes v ní proto platí přísnější opatření než ve zbytku země. Lidé musí na veřejnosti nosit roušky a dodržovat dvoumetrové rozestupy. 

Během letních veder je ale pro lidi těžké tato opatření dodržet. Policie v posledních dnech zaznamenala 70 plavců, kteří porušili nařízení vlády. Byli to především turisté z Jižní Ameriky a východní i střední Evropy.

O českých nudistech bez roušky psal v dubnu už server CNN, americké novináře tehdy fascinovala skupinka naháčů, kteří se bez roušky i plavek opalovali v Lázních Bohdaneč na Pardubicku.

Trump se brání spekulacím o zdraví. Ukázal, že se umí napít jednou rukou

Americký prezident Donald Trump věnoval část předvolebního mítinku v Tulse tématu, proč si sklenici s vodou držel při pití oběma rukama. | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Na Pelhřimovsku se srazil nákladní vlak s autem, řidička nehodu nepřežila

Nehoda na železničním přejezdu v obci Sojníč na Pelhřimovsku ve středu na šest hodin zastavila provoz na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí. Při srážce nákladního vlaku s osobním autem zemřela sedmašedesátiletá řidička auta, uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová. Nehodou vznikla materiální škoda asi 220 000 korun. Provoz v úseku Horní Cerekev - Počátky-Žirovnice byl obnoven ve 14:30.

Nehoda se stala krátce před 8:30 na železničním přejezdu chráněném pouze výstražnými kříži, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na místě se mimo jiné zjišťovaly rozhledové poměry, které měla řidička mít, podle Drápala byly vyhovující. "Škody byly celkově vyčísleny na 220.000 korun s tím, že 100.000 je na osobním autě," řekl Drápal. Žena v autě cestovala sama.

České dráhy zavedly po nehodě v úseku mezi Horní Cerekví a stanicí Počátky-Žirovnice náhradní autobusovou dopravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy