Naháči v Lombardii dostali půlmilionovou pokutu, koupali se bez plavek a roušky

Magazín Magazín
8. 7. 2020 9:04
Nejdražší koupání v životě mají za sebou muži, kteří si v italské Lombardii vyšli k vodě bez plavek. Šest naháčů dostalo u Komského jezera od policie pokutu za to, že se v regionu, který byl nejvíce postižený covidem-19, promenádovali nazí a bez roušky. Každý musí zaplatit 3333 eur, což je pro představu asi 89 tisíc korun.
Komské jezero
Komské jezero | Foto: Shutterstock

Policie nudisty spatřila, jak se prochází na pobřeží městečka Abbadia Lariana u Komského jezera. Šest mužů bez plavek a roušky viděli strážníci přímo z lodi, na které podle serveru BBC hlídkují nepřetržitě několik posledních týdnů. 

Nudisté ve věku od 43 do 68 let dostali za koupání a procházku bez plavek a roušky pokutu ve výši 3333 eur, tedy asi 88 tisíc korun. Podle policie muži o opatření ústenek na veřejnosti museli vědět a jejich čin byl pravděpodobně úmyslný. Celkem tak za plavání zaplatí půl milionu korun. 

Komské jezero patří k nejatraktivnějším místům v severní Itálii a je také jednou z nejdražších turistických destinací. Vilu u něj má například herec George Clooney, Bill Gates anebo Ruppert Murdoch. Lombardie však během pandemie utrpěla velké ztráty na životech, a dodnes v ní proto platí přísnější opatření než ve zbytku země. Lidé musí na veřejnosti nosit roušky a dodržovat dvoumetrové rozestupy. 

Během letních veder je ale pro lidi těžké tato opatření dodržet. Policie v posledních dnech zaznamenala 70 plavců, kteří porušili nařízení vlády. Byli to především turisté z Jižní Ameriky a východní i střední Evropy.

O českých nudistech bez roušky psal v dubnu už server CNN, americké novináře tehdy fascinovala skupinka naháčů, kteří se bez roušky i plavek opalovali v Lázních Bohdaneč na Pardubicku.

Trump se brání spekulacím o zdraví. Ukázal, že se umí napít jednou rukou

Americký prezident Donald Trump věnoval část předvolebního mítinku v Tulse tématu, proč si sklenici s vodou držel při pití oběma rukama. | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 6 minutami

Britské kapely nejsou naočkované, na festival v Tasově nepřijedou

Hvězdou festivalu Beseda u bigbítu nakonec bude polská zpěvačka Brodka. Nahradí britské kapely Black Country, New Road a Snapped Ankles, stejně jako belgickou sestavu Flying Horseman. Britové se nestihli plně očkovat, což by pro ně znamenalo cestovní komplikace, nejspíš i karanténu. "U Flying Horseman zase nastala situace, kdy na jejich koncert mělo navazovat německé turné, které se z důvodu restrikcí postupně rušilo. Zůstal jen koncert v České republice, který se nakonec kapela rozhodla z finančních i časových důvodů zrušit," vysvětluje ředitel festivalu Pavel Uretšlégr.

Nově v programu přibyly české formace Dva a Bratři. Vyprodaná přehlídka v Tasově na Hodonínsku se koná tento pátek a sobotu. Hlavní část programu obstarají české a slovenské formace. "Naším hlavním cílem je mapovat aktuální dění na české a slovenské nezávislé hudební scéně, dovézt to nejzajímavější od zavedených umělců a zároveň včas rozpoznat nové talenty. Rádi bychom návštěvníkům zprostředkovali ucelený pohled na současnou hudbu," doplňuje Uretšlégr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, trať bude stát až do večera

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastavený. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).

ČD momentálně předpokládají, že omezení provozu potrvá zhruba do 18:00, čas je ale pouze orientační. Termín bude průběžně aktualizován, uvedl dopravce. V úseku je náhradní autobusová doprava.

V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

Zdroj: ČTK
Další zprávy