Šéf Amazonu zůstane i po rozvodu nejbohatším mužem světa, jeho žena získá miliardy

Magazín ČTK Magazín, ČTK
5. 4. 2019 14:13
Nejbohatší muž světa Jeff Bezos se dohodl na podmínkách rozvodu s manželkou MacKenzie. Zakladateli Amazonu zůstane 75 procent z podílu, který pár dosud vlastní ve firmě. Bezosová manželovi přenechá i hlasovací práva nad svým podílem ve firmě a vzdá se i veškerých svých zájmů v deníku The Washington Post a ve vesmírné společnosti Blue Origin, za nimiž stojí také její exmanžel. Ten zůstane po rozvodu dále nejbohatším člověkem na světě.
Jeff Bezos a MacKenzie Bezosová
Jeff Bezos a MacKenzie Bezosová | Foto: Reuters

MacKenzie Bezosová si po rozvodu ponechá čtyři procenta z podílu Amazonu, které podle webu BBC mají hodnotu asi 35,6 miliardy dolarů.

Pár o podmínkách odloučení informoval na Twitteru a zprávy se nesly v pozitivním duchu.

"Děkuju všem svým přátelům a rodině, že jsme dosáhli dohody. Ze všeho nejvíc děkuju MacKenzie," napsal Bezos.

Manželství Bezosových trvalo 25 let a MacKenzie Bezosová hrála v budování amerického internetového obchodu, s jehož pomocí zbohatli, podle slov samotného Bezose důležitou roli. Před rozvodem Bezosovi v Amazonu vlastnili 16procentní podíl o hodnotě více než 140 miliard dolarů (tři biliony Kč).

Čtyři procenta akcií Amazonu, která odpovídají 25 procentům z podílu páru, učiní z MacKenzie Bezosové po rozvodu podle zpravodajského serveru BBC čtvrtou nejbohatší ženu světa. Její majetek bude činit přes 36 miliard dolarů, majetek exmanžela pak 107 miliard dolarů.

Na Twitteru Bezosová uvedla, že má spoustu plánů a těší se na to, co jí budoucnost přinese. S manželem prý zůstanou přáteli.

Video: Amazon láká na nový doručovací dron

Šéf Amazonu minulý týden poslal do výšky 100 km raketu, která se vrátila zpět na místo startu. Nyní Amazon ukázal prototyp nového typu dronu, který kombinuje princip vrtulníku i klasického letadla. | Video: Amazon.com
 

Právě se děje

před 6 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy