reklama
 
 

Dcera zpěvačky Pink se učí střílet od tří let. Fotka s puškou vyvolala ostrou diskuzi

1. 2. 2019 14:17
Sedmiletá dcera se prý učí střílet již čtyři roky. | Video: Carey Hart |  00:21
Malou Willow učí střílet její otec Carey Hart, bývalý motocyklový závodník a dlouholetý partner zpěvačky Pink. Video, na kterém se sedmiletá dívka strefuje do talířů, vyvolalo na sociálních sítích vyhrocenou debatu. Zbraně patří v USA k jedněm z nejdiskutovanějších témat, a to zejména kvůli opakujícím se střelbám ve školách a na veřejných místech.

Carey Hart přidal video se svou střílející dcerou na Instagram koncem ledna a to od té doby získalo skoro půl milionu zhlédnutí a tisíce komentářů. V popisku mimo jiné prozradil, že se dcera učí střílet od tří let a je v tom "celkem dobrá". Na video upozornila řada amerických a britských zpravodajských webů. 

Hartovo šťouchnutí do rodičovské policie, jak příspěvek nazval, spustilo vášnivou debatu. "Své děti vychovávám tak, aby věděly, jak se střelnou zbraní zacházet, jak střílet, skladovat ji a vyhnout se tomu, aby se ocitla v nepovolaných rukách," napsal mimo jiné bývalý motocyklový závodník. 

"Neexistuje absolutně žádný důvod, proč by tříleté dítě mělo střílet. Je to akorát vštěpování toxické americké kultury, že zbraně jsou cool," citoval jeden z komentářů britský zpravodajský web BBC. 

Hart se nechal slyšet, že rád upozorňuje na citlivá témata, jako jsou právě zbraně. 

Ne všechny komentáře však byly negativní. Někteří lidé dlouholetého partnera zpěvačky Pink pochválili za to, co dělá. Hart navíc škarohlídům oponuje druhým dodatkem americké ústavy, dovolujícím držení zbraní.

Na Instagramu navíc vysvětlil, že nechodí na lov, ale střílejí jenom sportovně. 

Zbraně patří v USA k jedněm z nejdiskutovanějších témat, a to zejména kvůli opakujícím se střelbám ve školách a na veřejných místech. Mnoho předních osobností včetně herců, zpěváků nebo spisovatelů proto bojuje za větší regulaci zbraní.

Pink má s Hartem dvě děti, kromě sedmileté Willow ještě tříletého Jamesona. 

Video: Loňské protesty studentů v USA za přísnější regulaci držení zbraní

Studenti napříč USA vyšli ze škol. Chtějí zpřísnit zákony o držení zbraní. | Video: Reuters |  01:01

autor: Magazín | 1. 2. 2019 14:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama