Se spacákem přes Krkonoše. Tady je Krakonošovo

Se spacákem přes Krkonoše. Tady je Krakonošovo
Mumlavské vodopády za Harrachovem jsou po ránu... studené.
Nedaleko vrcholu Tvarožník je do skály zabudovaný hraniční kámen. Po státní hranici Česka a Polska odtud vede červeně značená turistická magistrála. Tzv. Cesta česko-polského přátelství je dlouhá osmadvacet kilometrů.
Symbolický pramen Labe coby skruž s několika korunami na dně není tak fotogenický jako erby osmadvacíti významných měst, kterými kilometr od kilometru silnější řeka protéká.
Dřevěná socha znázorňující vodu (vpravo). K symbolickému prameni Labe byla umístěna v rámci českoněmeckého projektu Velebím tě Labe ty libé v roce 2006.
Foto: Barbora Fialová, Klepač
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
13. 9. 2011 11:00

Krkonoše - Pohoří s nejvyšší českou horou je možné přejít s malým batohem, ve kterém budete mít noční košili, trochu pití a plnou peněženku. Horské boudy nabízející ubytování a jídlo všeho druhu jsou na každém kroku. Není to ale ono. Krkonoše si zaslouží, abyste si sbalili spacák, karimatku, vařič a ešus. V Krakonošově revíru skoro nebolí ani puchýře z pohorek a batohy jsou lehčí. Fotoreportáž z přechodu "natěžko" vznikla na stránce Klepač, která funguje v rámci experimentálního facebookového deníku Fakt!. Autorkami fotografií jsou Barbora Fialová a Barbora Ticová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy