reklama
 
 

V Turecku stojí zámky duchů. Bydlení pro milionáře vypadá jako opuštěný Disneyland

25. 1. 2019 8:59
Disneyland, nebo zámky na Loiře? Tak nějak se zřejmě ptá návštěvník satelitního městečka v severozápadním Turecku. Velkolepý developerský projekt zatím vyvolává rozpaky, zhruba 400 dostavěných domků zatím marně hledá své majitele.

Design zmenšených kopií romantických zámků si podle architekta projektu Naci Yoruka vyžádali samotní zákazníci pocházející zpravidla ze Saúdské Arábie, Kataru nebo Spojených arabských emirátů.

V první vlně se prodalo asi sto zámečků, postupně ale musela společnost Sarot Group výstavbu ukončit. Z plánových 700 domů jich dokončila 587. Ty se prodávaly v rozmezí od 8 370 000 do 11 900 000 korun.

Původní plán byl přitom velmi ambiciózní, uprostřed satelitu mělo stát velké společenské centrum s obchody, kinem, restaurací, konferenčními sály nebo školkou.

A investor počítal i s výstavbou relaxační zóny s tělocvičnou, tureckými lázněmi, akvaparkem, basketbalovým a fotbalovým hřištěm nebo tenisovými kurty.

"Abychom splatili dluhy, potřebujeme prodat ještě 100 vil. Jsem přesvědčen, že se nám to podaří a k dokončení projektu se vrátíme ještě v průběhu tohoto roku," přiblížil ředitel společnosti Mehmet Emin Yerdelen.

autor: Magazín | 25. 1. 2019 8:59

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama