Sex v samořídících autech bude do 20 let běžnou součástí života, tvrdí vědci

Magazín Magazín
14. 11. 2018 16:28
S rozšířením prodeje samořídících aut bude stoupat také oblíbenost sexuálních styků v nich. Myslí si to výzkumníci z jihoanglické Surreyské univerzity. Autonomní doprava promění i hotelový a restaurační průmysl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Až 60 procent Američanů mělo během svého života sex v autě a podle vedoucího nejnovější studie profesora Scotta Cohena bude tento počet neustále narůstat. 

Samořídící auta podle Cohena změní kromě sexuálních návyků také hotelový a restaurační průmysl. "Lidé v nich budou spát, což bude mít dopad na motely. A budou se moci také stravovat v autech fungujících jako restaurace," dodal profesor specializující se na turismus a dopravu.

O výzkumu, jenž byl prezentován v časopise Annals of Tourism Research, informovala řada amerických i britských médií.

Samořídící auta změní i sexuální byznys. Zejména pak v místech, kde je povolena prostituce a fandí se rozvoji autonomní dopravy. "Představa Red Light District (známá vykřičená čtvrť v Amsterdamu, pozn. red.) v pohybu není nic nemožného," myslí si Cohen.

Zamýšlí se i nad tím, že by firmy mohly vyrábět také speciální auta sloužící právě pro sexuální aktivity. "Sex zkrátka prodává. A je pravděpodobné, že někdo to bude chtít zpeněžit," citoval jej web The Daily Dot.

Cohen věří, že autonomní doprava bude kralovat silnicím již do roku 2040 a s ní možná i vykřičené domy na kolečkách.

Video: Takhle to vypadá v samořídícím Renaultu

V samořiditelném automobilu Renault si můžete za jízdy hrát s virtuální realitou | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 1 hodinou

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy