Sex v samořídících autech bude do 20 let běžnou součástí života, tvrdí vědci

Magazín Magazín
14. 11. 2018 16:28
S rozšířením prodeje samořídících aut bude stoupat také oblíbenost sexuálních styků v nich. Myslí si to výzkumníci z jihoanglické Surreyské univerzity. Autonomní doprava promění i hotelový a restaurační průmysl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Až 60 procent Američanů mělo během svého života sex v autě a podle vedoucího nejnovější studie profesora Scotta Cohena bude tento počet neustále narůstat. 

Samořídící auta podle Cohena změní kromě sexuálních návyků také hotelový a restaurační průmysl. "Lidé v nich budou spát, což bude mít dopad na motely. A budou se moci také stravovat v autech fungujících jako restaurace," dodal profesor specializující se na turismus a dopravu.

O výzkumu, jenž byl prezentován v časopise Annals of Tourism Research, informovala řada amerických i britských médií.

Samořídící auta změní i sexuální byznys. Zejména pak v místech, kde je povolena prostituce a fandí se rozvoji autonomní dopravy. "Představa Red Light District (známá vykřičená čtvrť v Amsterdamu, pozn. red.) v pohybu není nic nemožného," myslí si Cohen.

Zamýšlí se i nad tím, že by firmy mohly vyrábět také speciální auta sloužící právě pro sexuální aktivity. "Sex zkrátka prodává. A je pravděpodobné, že někdo to bude chtít zpeněžit," citoval jej web The Daily Dot.

Cohen věří, že autonomní doprava bude kralovat silnicím již do roku 2040 a s ní možná i vykřičené domy na kolečkách.

Video: Takhle to vypadá v samořídícím Renaultu

V samořiditelném automobilu Renault si můžete za jízdy hrát s virtuální realitou | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy