Ženě v zoo spadly brýle k orangutanovi. To, co následovalo, všem vyrazilo dech

Video Video
3. 8. 2021 14:40
Miliony lidí se na sociálních sítích baví chováním samice orangutana v indonéské zoo. Do jejího výběhu jedna návštěvnice omylem upustila své sluneční brýle. Samice k nim přispěchala a bez přemýšlení si je nasadila na hlavu. Přihlížející lidé propukli v smích a nevěřili svým očím.
Miliony lidí se na sociálních sítích baví chováním samice orangutana v indonéské zoo. | Video: Associated Press

"Nakláněla jsem se, abych se mohla lépe podívat na orangutany dole ve výběhu. V tu chvíli mi ale z hlavy spadly brýle," popisovala svůj zážitek návštěvnice zoo Olita Tetsuová pro agenturu Newsflare.

"Po pár minutách k nim jedna ze samic orangutanů přišla a brýle zvedla. No a zbytek už je na kameře," dodala. Tetsuová se nejprve obávala, že jde samice sluneční brýle sníst. Její chování ale poté všechny návštěvníky šokovalo.

Záběry, které návštěvnice natočila v zoo v indonéském městě Bogor na konci března, se staly na internetu virálními. Na sociální síti TikTok se video líbilo téměř deseti milionům uživatelů. Ti především vychvalují obdivuhodné schopnosti a chytrost samice. Díky svému nezvyklému chování se už dostala i na stránky světových médií a agentur.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy