Dojetím se rozplakal. Ukrajinská dívka dala všechny vydělané peníze armádě

Video mk Video, mk
13. 7. 2022 12:00
Dvacet jedna tisíc hřiven (17 a půl tisíce korun) předala desetiletá hráčka dámy Valerija Ježovová nadaci, která dlouhodobě finančně pomáhá ukrajinské armádě. Dívka je ve své kategorii světovou šampionkou, peníze získala hraním dámy v ulicích Kyjeva. Šéf nadace, známý bavič a herec Sergej Pritula, při předání peněz neudržel slzy.
Dojatý Sergej Pritula přijal peníze od desetileté hráčky dámy | Video: Aktuálně.cz, Facebook / Sergej Pritula

Valerija peníze sbírala tak, že oslovovala náhodné kolemjdoucí. Když souhlasili s hrou a prohráli, museli zaplatit. Dívka, která je ve své kategorii globální hvězdou, pochopitelně sbírala jednu výhru za druhou.

"Každý prohrál. Ona je mistryní světa. Plus 21 tisíc hřiven v naší pokladně," napsal k videu na svých sociálních sítích dojatý Pritula. Příspěvek je na sociálních sítích hitem, od včerejška ho sdílely tisíce lidí i daleko za hranicemi Ukrajiny. 

Od počátku ruské invaze v únoru Pritula koordinuje sbírky pro ukrajinské pozemní síly a dobrovolníky. V červnu zahájil herec kampaň na koupi tří tureckých dronů Bayraktar s cílem získat 500 milionů hřiven (415 milionů korun). Peníze se podařilo vybrat za tři dny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl v sobotu novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 39 policistů, což je zhruba desetina stavu z doby nejvyššího nasazení.

Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

Další zprávy